Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.

Gresini: byl to velmi obtížný rok

10.12.2020

Italský tým Gresini Racing se rozloučil se sezonou 2020.

Jedním z největších týmů v paddocku Grand Prix je italský tým Gresini Racing, který má zastoupení ve všech třech kategoriích. V nejslabší třídě Moto3 jeli v roce 2020 v barvách týmu Kömmerling Gresini Moto3 španělský mladík Jeremy Alcoba, který se dočkal svého pódia v Portimau, kde dojel třetí a celkově si polepšil na 11. místo. Druhým jezdcem byl Gabriel Rodrigo z Argentiny, který v celkové klasifikaci skončil třináctý. Ve střední třídě hájil zájmy Federal Oil Gresini Moto2 Ital Nicolo Bulega (celkově 20. místo) a Španěl Edgar Pons (26. místo). V královské kategorii MotoGP se představili tři jezdci. Španěl Aleix Espargaro, kterého nejlepší výsledek se strojem týmu Aprilia Racing Team Gresini bylo osmé místo v Portimau. Na druhém stroji sezonu začal Brit Bradley Smith, jež nejlépe dojel dvanáctý, zatímco sezonu se stejným strojem dokončil Ital Lorenzo Savadori, který se ale bodů nedočkal.

FAUSTO GRESINI – manažer týmu Gresini Racing
„Loni v březnu, dubnu, se zdálo téměř nemožné zahájit sezónu MotoGP a nyní můžeme říci, že jsme to dokázali. 15 závodů a za plné bezpečnosti, bylo opravdu neuvěřitelných. Bylo to obrovské úsilí všech, takže jako rodina Gresini bych rád osobně poděkoval FIM, Dorně Sports, IRTA a MSMA za to, že vynikajícím způsobem a s chvályhodnou prací obsahující protikoronavirusová opatření, dovedly do cíle šampionát, který nám umožňoval s odhodláním a vášní dělat to, co se nám líbí nejvíce. Byl to velmi obtížný rok 2020, kterým jsme spolu mohli projít, a já se nemůžu dočkat, až se vrátím na trať, zatímco doufám, že uvidíme tribuny plné fanoušků a paddock plný lidí.“