KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gresini Racing – čas na Texas

Foto: Gresini Racing
Gresini Racing – čas na Texas
12.04.2023
 

Dobře rozjetý tým Gresini Racing MotoGP je připraven na další výzvu, kterou bude texaský okruh COTA.


Třetí podnik mistrovství světa MotoGP 2023 znamená návrat paddocku na americký kontinent a Španěl Alex Marquez i Ital Fabio Di Giannantonio, chtějí pokračovat v trendu nastoleném před Velikonocemi v Argentině.
Španělský jezdec, aktuálně čtvrtý v průběžném pořadí s jedním pódiem a pole position na kontě, se pokusí všechny překvapit na trati, kde se již dříve umístil v první trojce (druhé místo z pole position v roce 2018, třída Moto2).
Pro Itala, který před čtrnácti dny v Termas de Rio Hondo zaznamenal svůj dosud druhý nejlepší výsledek (jeho dosavadním maximem je osmé místo na Sachsenringu v roce 2022), to bude ideální příležitost, jak pokračovat v nastoleném tempu s cílem najít konzistenci z hlediska pocitů a výsledků.

Alex Marquez
„Austin je jistě fyzicky náročný okruh, takže bude důležité, abychom tam dorazili stoprocentně fit a odpočatí. Je to náročný okruh, ale přesto se mi velmi líbí. Je velmi různorodý, protože v některých částech je plynulý, zatímco v jiných částech se více mění směr. Budeme potřebovat hbitou, ale zároveň stabilní motorku. Přijíždíme z několika povzbudivých závodů a mým cílem je v každém závodě bodovat.“

Fabio Di Giannantonio
„Je to nejnáročnější trať v kalendáři a uvidíme, jak bude víkend vypadat, když se k tomu přidá ještě závod ve sprintu. Je to docela zvláštní okruh se spoustou nerovností, takže bude potřeba velmi stabilní motorka. Vycházíme z dobrého výkonu v Argentině, takže chceme pokračovat tímto směrem a opět skončit v první desítce.“
 


Další články sekce MotoGP