KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gresini Racing před dalšími dvěma závody

Foto: Gresini Racing
Gresini Racing před dalšími dvěma závody
13.10.2022
 

Austrálie a poté Malajsie přivítají tým Gresini Racing MotoGP.


Austrálie. Kouzlo tohoto podniku pravděpodobně nemá v celém kalendáři MotoGP obdoby a oba permanentní jezdci týmu Gresini MotoGP se na Philip Island vydají v protichůdném rozpoložení - i když se stejnou velkou motivací k dobrým výsledkům. Enea Bastianini bude závodit, aby si udržel šanci na titul (na vedoucího Quartarara ztrácí 39 bodů) na trati, na které ještě ve třídě MotoGP nezávodil. Buriram ukázal, že nic není nemožné, i když jezdec s číslem 23 zatím nikdy nedojel výš než na pátém místě (nejlepšího výsledků dosáhl v roce 2017, kdy závodil ve třídě Moto3). Fabio Di Giannantonio, který tam v roce 2018 stál na stupních vítězů (druhé místo), se pokusí hodit za hlavu špatné výsledky z posledních čtyř závodů a vrátit se na body.
Malajsie. Následující podnik se pojede v Sepangu, kde Bastianini už dvakrát stál na stupních vítězů (v obou případech v Moto3), v letech 2017 a 2018 obsadil třetí místo. Talentovaný italský jezdec se může spolehnout na předsezonní test, který byl opravdu působivý. Na začátku února 2022 Bastianini zajel nejlepší čas (1'58,131 sekundy) a zároveň dal povzbudivé náznaky toho, co přijde. Na druhou stranu je to náročný okruh pro Fabia Di Giannantonia, který musel tento test vynechat kvůli nemoci a jako nejlepší výsledek v Sepangu má šesté místo z roku 2018.
Historické recidivy. Abychom našli tým Gresini Racing na stupních vítězů MotoGP na Phillip Islandu a v Sepangu, musíme se vrátit do sezón 2003, 2004, 2006 a 2007. V roce 2003 byl Sete Gibernau v Malajsii druhý, zatímco v následujícím roce bojoval v Austrálii s Rossim o vítězství až do konce (2. místo o pouhých 0,097 s). Jediné vítězství "down under" zaznamenal Marco Melandri v roce 2006, kdy #33 dominovalo závodu za deště a projelo cílem o 10 sekund před druhým místem (Vermeulen). Melandri byl druhý i v následujícím roce v Malajsii.

Enea Bastianini
„Přijíždíme z komplikovaného, ale přesto pozitivního závodu. Šesté místo v Buriramu za silného deště nás velmi motivovalo. Před námi jsou tři klíčové závody a dvě kola za sebou v Austrálii a Malajsii budou jistě zajímavá. Na Phillip Islandu pojedu poprvé s motocyklem MotoGP, takže to všechno bude objevování, zatímco v Sepangu víme, že můžeme jezdit rychle. Únorový test nám skutečně poskytl pozitivní náznaky.“

Fabio Di Giannantonio
„Na thajský víkend se určitě nedá zapomenout, ale přesto jsme na motorce našli pozitivní věci, které nám, jak doufám, pomohou v nadcházejících kolech. Phillip Island je první na seznamu. Trať, kde jsem jezdil vždy rychle a kterou mám velmi rád. Doufám, že se mi podaří uplatnit v praxi to, co jsem se naučil v Buriramu. Malajsie bude jedním z nejnáročnějších závodů sezony. Máme trochu reference z testu na začátku roku, ale budeme muset dobře používat hlavu a správně hospodařit s energií.“
 


Další články sekce MotoGP