KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gresini: Řada týmů bude mít problémy

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Gresini
Gresini: Řada týmů bude mít problémy
17.04.2020
 

Fausto Gresini přiznává, že bez výraznější pomoci ze strany promotéra se řada týmů Moto2 i Moto3 dostane do existenčních problémů.


Majitel týmu Gresini, pan Fausto Gresini, je jedním z těch, kteří komentovali aktuální návrhy jak by se dala zachránit většina týmů i v nižších kubaturách před krachem a poté nevyhnutelným rozpadem.

Dle slov Gresiniho ovšem není řešením odjet závody za zavřenými dveřmi a celý provoz ufinancovat pouze z televizních práv. Zároveň ale tento manažer také dodává, že bez pomoci ze strany promotéra se řada týmů především v Moto2 a Moto3 dostane do vážných existenčních problémů.

„Chceme závodit, ale jet za zcela zavřenými dveřmi bez diváků a hostů ze strany sponzorů to bude těžké, pouze z příjmů z televizních práv celý provoz nezaplatíme. Stejně tak sice můžeme zakázat hospitality, ale tím vznikne další velký problém – lidé z týmů by musel vyjíždět z okruhu do restaurací, čímž by vznikalo další mnohem větší riziko. Když tam budeme mít hospitality, dají se veškeré naše cesty omezit jen na dojíždění na hotel. Co se týče financí, z mého pohledu jsou nejohroženější týmy Moto3 a Moto3, i po pandemii zde bude kvůli ekonomické krizi méně sponzorů a dá se očekávat, že řada týmů to nepřežije. Pokud Dorna tyto týmy nebude podporovat, bude to těžké,“ řekl Fausto Gresini.


Další články sekce MotoGP