KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Historické MotoGP pódium pro Aprilii

Foto: Aprilia
Historické MotoGP pódium pro Aprilii
30.08.2021
 

V Grand Prix Velké Británii odvedl perfektní práci Španěl Aleix Espargaro, který továrně Aprilia zajistil premiérové pódium v kategorii MotoGP.


Historický výsledek, a to nejen z hlediska statistik. První pódium pro Aprilii v historii MotoGP dnes v Silverstonu získal na konci v podstatě perfektního závodu Aleix Espargaró. Aprilia ještě nikdy předtím nedosáhla tak vysoko v hlavní kategorii závodů čtyřtaktních motocyklů. Byla to nejlepší prezentace modelu RS-GP2021, který měl všechno kromě křtu v závodě, poté co od začátku sezony předváděl exponenciální růst. Výsledek má o to větší hodnotu, když vezmeme v úvahu současnou úroveň šampionátu, která na světové scéně z hlediska obtížnosti snad nemá obdoby, když se všechny motocykly na startovním roštu v každém měřeném tréninku pohybují v rozmezí několika desetin.
Je to výsledek, který má své kořeny v Noale, kde od premiérového ročníku 2015 nepřetržitě pracuje celé závodní oddělení. S vzestupy i pády, ale nikdy neztrácející se cíl: dovést značku Aprilia k tomu, aby mohla konkurovat těm nejlepším na světě, rozvíjet svou technologii na trati a krok za krokem se zlepšovat. Myšlenky Aprilie se samozřejmě obracejí k Faustu Gresinimu, který je součástí rodiny Aprilia MotoGP od samého počátku a právě proto se podílí i na nedělním výsledku.

Aleix Espargaro
„Byli jsme tak blízko. Několikrát se nám to málem povedlo a nakonec jsme to dokázali Zasloužené pódium, na které jsme tvrdě pracovali, a které věnuji především Aprilii. Tým v těchto letech vždy pracoval na maximum. Společně jsme překonali těžké časy a nyní sklízíme plody naší práce. Na stupních vítězů jsem myslel na Fausta, svou rodinu a všechny lidi, kteří mi byli blízcí. Náš růst za poslední dva roky byl mimořádný. Zlepšili jsme se v každém ohledu, ale potřebovali jsme pódium, které by dodalo důvěryhodnost tomu, co jsme dokázali. Věděl jsem, že dnes máme šanci. Naši výkonnost jsme budovali během všech tréninků a i dnes ráno jsem se v zahřívacím tréninku cítil dobře. Na začátku jsem měl několik pochybností ohledně volby pneumatik, ale nakonec jsme to zvládli. V určitém okamžiku jsem ztratil několik pozic, ale dokázal jsem se vzpamatovat, až na Fabia, který mi ujel a vytvořil si náskok. Ve finále jsem trochu bojoval s předkem, ale abych to kompenzoval, měl jsem dobrou trakci, a proto jsem s Jackem nebojoval v brzdných úsecích, ale spoléhal jsem se na to, že využiji zrychlení. Teď je třeba slavit a pak se hned znovu soustředit. Čekají nás další závody, kde můžeme být konkurenceschopní. Jedno pódium nám ke štěstí stačit nemůže. Chceme jich víc.“
 


Další články sekce MotoGP