KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda pokračuje s nevýraznými výkony

Foto: Honda
Honda pokračuje s nevýraznými výkony
15.02.2023
 

Rušný závěr testu v Sepangu pro tovární tým Repsol Honda.


Marc Marquez a Joan Mir najeli v Malajsii celkem 283 kol a dosáhli desátého, resp. dvanáctého nejrychlejšího času.
Poslední den testování na okruhu Sepang International Circuit začal později, protože závodníci čekali, až trať oschne. Dešťová přeháňka v závěrečné hodině akce omezila provoz jen nepatrně. Třetí den zajel Marc Marquez 55 kol, když sbíral další data pro HRC před testem v Portimau. Pokračoval v experimentování s řadou nastavení a technických prvků a pomohl tak týmu #93 určit jasný směr práce pro nadcházející týdny. Test byl plodný a Marquez jej zakončil jako desátý nejrychlejší jezdec díky času 1'58,666, který zajel poslední den - 0,777 s za Lucou Marinim, nejrychlejším během testu v Sepangu.
Na druhé straně garáže týmu Repsol Honda absolvoval Joan Mir svůj čtvrtý den na stroji Honda RC213V. Čas 1'59,832 z prvního dne vylepšil na nejlepší nedělní čas 1'58,784, tedy o více než sekundu rychlejší. Mir a jeho tým jsou si vědomi, že v nadcházejících testech a napříč úvodními závody je třeba ještě zapracovat, ale dvojnásobný mistr světa je s pokrokem dosaženým během tří dnů práce v Malajsii spokojen. Mir odjíždí ze Sepangu jako 12. nejrychlejší jezdec.
Inženýři se nyní vracejí zpět na základnu Honda HRC v Japonsku, aby pokračovali ve vývoji a postupovali podle předsezónního plánu. Tým Repsol Honda se příště představí na trati v Portimau 11. - 12. března, kde proběhne poslední test před začátkem sezony.

Marc Marquez
„Dnešní den byl pozitivnější, byl to první den, kdy jsem mohl začít pracovat v menších oblastech. Tehdy jsem byl schopen začít zrychlovat, krok za krokem. Stále jsme ale museli pokračovat podle plánu a zkoušet nové položky a nové věci. Chtěl bych poděkovat týmu za to, že vše dobře zorganizoval a celý víkend dobře pracoval. Dnešek byl také velkým dnem pro testování nových konceptů. Udělali jsme vše, co jsme potřebovali, a pocit se skutečně zlepšil, ale stále musíme udělat krok vpřed.“

Joan Mir
„Jsem spokojený s tím, jak jsme se v tomto testu vyvíjeli, a každý den jsem se na motorce cítil silný. Motorka se více podobá mému motocyklu a byl jsem schopen jezdit lepším způsobem než včera, což je důležité. Můj tým Repsol Honda pracoval po všechny tyto tři dny opravdu dobře. Určitě musíme udělat pokrok, ale každým dnem děláme kroky vpřed a jsme stále blíž a blíž pohodě. Více se přizpůsobuji stylu Hondy a jízdu takto si užívám, za tyto tři dny jsem se toho hodně naučil.“
 


Další články sekce MotoGP