KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda před Valencií

Foto: Honda
Honda před Valencií
04.11.2022
 

Nejdelší mistrovství světa MotoGP a jedno z nejbouřlivějších pro tým Repsol Honda má před sebou poslední závod. Valencie bude dějištěm rozloučení s Polem Espargarem.


Jako již tradičně se na okruhu Ricardo Tormo uskuteční závěrečný podnik mistrovství světa MotoGP. Španělský okruh, který se od horkého a vlhkého okruhu Sepang International Circuit se dvěma dlouhými rovinkami liší, se vyznačuje neuvěřitelně těsným uspořádáním a často chladnějšími podmínkami. Tým Repsol Honda má za sebou náročný víkend v Sepangu a doufá, že změna podmínek bude lépe vyhovovat stroji Honda RC213V 2022, aby mohl sezonu zakončit pozitivně.
Polu Espargarovi se ve Valencii klasicky daří, v roce 2018 získal na této trati dramatickým způsobem své první pódium v premiérové třídě. Pro jezdce s číslem 44 a tým Repsol Honda to bude emotivní víkend, protože se spolu naposledy postaví do jedné řady. 2022 začal pro tuto kombinaci v dobré formě, Espargaro vypadal během předsezónních testů silně a sebevědomě a v Kataru bojoval o vítězství. Valencie nabízí poslední šanci, jak tuto formu z počátku roku znovu nabýt. Během svého působení v týmu Repsol Honda získal Espargaro pole position a dvě umístění na stupních vítězů, včetně svého dosud nejlepšího výsledku ve třídě MotoGP - druhého místa v Grand Prix Emilia Romagna 2021.
Marc Marquez se k poslednímu závodu roku staví na startovní čáru s myšlenkou na zlepšení a získání dat. Zámořské závody přinesly různé emoce i výsledky a jezdec s číslem #93 chce poslední závodní víkend roku maximálně využít. Marquez naposledy závodil ve Valencii v roce 2019, kdy si dojel pro vítězství a završil tak rekordní sezonu, v níž získal 420 bodů z 19 závodů. Jedná se o jedno ze šesti umístění na stupních vítězů v premiérové třídě, kterých Marquez ve Valencii dosáhl. Stejně důležitý jako závodní víkend bude i úterní posezónní test. Nyní je k dispozici pouze jeden den a Marquez a tým Repsol Honda využijí veškerý čas, který mají k dispozici, aby určili poslední detaily.

Marc Marquez
„Poslední závod v dlouhém a velmi odlišném roce. Od našeho návratu jsme se každý víkend učili a to je opět cílem tohoto závodu. Myslím, že Valencie bude našemu motocyklu vyhovovat více než v Sepangu, takže doufám, že se nám podaří být blíže k předním pozicím. Je to trať, na které jsem v minulosti dosáhl dobrých výsledků, a díky jejímu uspořádání zde můžete zažít těsné závody. Bez ohledu na to si myslím, že to bude pro fanoušky vzrušující víkend, protože v sázce jsou tituly v Moto2 i MotoGP.“

Pol Espargaro
„Bude to emotivní víkend, můj poslední s týmem Repsol Honda. Chci poděkovat všem uvnitř HRC, Repsolu a týmu za tyto dva roky. Společně jsme prožili několik neuvěřitelných okamžiků a bojovali jsme, abychom překonali těžké chvíle. Valencie je okruh, který mám opravdu rád, loni jsme tam neměli štěstí, ale chci se se všemi rozloučit silným víkendem. Pojďme si tento poslední závod užít a soustředit se na pozitiva, kterých jsme společně dosáhli. Díky všem.“
 


Další články sekce MotoGP