KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hrozí týmům finanční problémy?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Hrozí týmům finanční problémy?
15.03.2020
 

Tovární týmy královské kubatury MotoGP podrží silní sponzoři, ale především menším týmům může současná nejistá situace přivodit doslova existenční problémy.


Zrušení hned několika Grand Prix na začátku letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů není problémem jen pro promotérskou společnost Dorna, ale zároveň i pro samotné týmy, které v těchto šampionátech závodí.

Zatímco tovární týmy v královské kubatuře MotoGP mají za zády silné sponzory, kteří jim velmi pravděpodobně pomohou tuto krizi přežít bez následků, u týmů v nižších kubaturách šampionátu již situace nevypadá tak růžově.

Tím, že byly prozatím tři Grand Prix škrtnuty a s ohledem na aktuální vývoj situace vše nasvědčuje tomu, že sezona neodstartuje dříve než v červnu, nejsou finanční vyhlídky těchto týmů nijak růžové. Týmům totiž odpadnou příspěvky od Dorny a IRTA, které měly za tyto Grand Prix kasírovat, což způsobí díru v rozpočtech.

Jak zdůraznil i jeden z manažerů týmu Moto2, nyní se sice ušetří tím, že se nikam necestuje, ale poté plánovaný zámořský podzim může stát mnohem víc, než byl rozpočet, se kterým tým původně pro sezonu počítal.

Je tedy otázkou, zda s ohledem na tuto situaci vůbec všechny přihlášené týmy pro sezonu 2020 dokáží odjet všechny závody.


Další články sekce MotoGP