KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Iker Lecuona na cestě do WorldSBK

Foto: KTM, zdroj: motogp.com
Iker Lecuona na cestě do WorldSBK
12.09.2021
 

Španěl Iker Lecuona příští týden oznámí svou budoucnost pro rok 2022, s největší pravděpodobností to bude továrna Honda ve WorldSBK.


Španělský jednadvacetiletý závodník Iker Lecuona se letos rozloučí s královským motocyklovým šampionátem MotoGP. Prozatím nebylo oficiálně oznámeno, kde se v roce 2022 představí, v jakém šampionátu, na jakém motocyklu. Poslední týden se spekuluje, že by to měl být tovární Team HRC. Samotný jezdec na téma své budoucnosti hovořil v neděli dopoledne v MotoGP World Feed vysílaném na okruhu Motorland Aragon. Lecuona v tomto rozhovoru potvrdil konec v MotoGP, ale také to, že jednání s jeho budoucím zaměstnavatelem jsou prakticky dokončená. Vše by měl oficiálně oznámit nejpozději příští týden v Misanu.

Iker Lecuona
„V roce 2022 budu závodit. Myslím, že to bude oznámeno příští týden. Víte, když podepisujete smlouvu, není to jednoduché, nemluvíte a nepodepisujete hned na prvním setkání. Musíte hodně přemýšlet, hodně mluvit a připravit si všechny drobné body. Znám svou budoucnost, vím, kde budu příští rok, ale zatím to není podepsané. Stále dolaďujeme každý bod smlouvy. Očekávám, že pokud bude všechno v pořádku, něco řeknu v Misanu.
Musím poděkovat Hervemu Poncharalovi, Pitu Beirerovi, Mikeu Leitnerovi a všem klukům z KTM, protože mi dali příležitost být tady v MotoGP, bojovat s Valentinem, jet velmi dobré závody. Moc jsem si to užil a hodně jsem se toho také naučil, protože jezdit s těmito nejlepšími jezdci tohoto světa je velmi příjemné. Člověk se učí závod od závodu. Naučil jsem se, zlepšil jsem svůj výkon. Zlepšil jsem se nejen jako jezdec. Myslím, že jsem se naučil spoustu věcí i pro svůj život. Jsem velmi šťastný, že jsem tu zůstal dva roky. Nevím, jestli se v budoucnu vrátím, nebo jestli zůstanu v jiném šampionátu. Nevím, vím jen, že chci pokračovat v těchto výkonech, dál si to užívat, bojovat se svými idoly, a pak se uvidí, co bude dál.“

 


Další články sekce MotoGP