KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. srpna do 8. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Italská GP pro letošek definitivně zrušená

Foto: Aspar Team
Italská GP pro letošek definitivně zrušená
11.06.2020
 

Po třiceti letech se nebude konat italská Grand Prix, včera tuto skutečnost oznámil promotér šampionátu, společnost Dorna.


FIM, IRTA a Dorna Sports oznámily zrušení Gran Premio d'Italia Oakley. Závod na okruhu Mugello byl původně odložen kvůli propuknutí pandemie viru Sars-Cov-2, její následky však vedly k rozhodnutí, že v letošním roce se na velkolepém toskánském okruhu Autodromo Internazionale del Mugello závodit nebude. Okruh hostil svou první událost MotoGP v roce 1976 a od roku 1991 se stal trvalou součástí kalendáře. To znamená, že rok 2020 bude první vynechanou Grand Prix po téměř třiceti letech.

Carmelo Ezpeleta, výkonný ředitel Dorna Sports
„S těžkým srdcem oznamujeme zrušení Mugella. Bohužel se nám nepodařilo najít řešení logistických a provozních problémů vyplývajících z pandemie a přeskupeného kalendáře, které by nám umožnilo tuto sezonu okruh navštívit. Je to velká ztráta, protože Mugello je jedním z nejkrásnějších okruhů na světě a jsme velmi hrdí na to, že ho můžeme nazvat domovem italské Grand Prix.
Jménem Dorny bych rád poděkoval fanouškům za pochopení a trpělivost, kterou projevili v době, kdy čekáme na zlepšení situace. Velmi se těšíme, až se příští sezonu vrátíme do Mugella k dalšímu ohromujícímu závodnímu víkendu.“

 


Další články sekce MotoGP