KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. dubna do 25. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: máme duo k útoku na Marqueze

Foto: Yamaha
Jarvis: máme duo k útoku na Marqueze
29.04.2020
 

Manažer závodního oddělení komentuje jezdecké složení továrního týmu pro sezonu MotoGP 2021.


Na stránkách italského La Gazzetta dello Sport byl publikován rozhovor s šéfem závodního oddělení Yamahy, panem Linem Jarvisem. Ten odpovídal na mnoho otázek, ve kterých představil mnoho zajímavých informací. Jednou z poutavých statích byla diskuse na téma jezdeckého složení továrního Monster Energy Yamaha MotoGP Teamu pro rok 2021.

„Podpis Quartarara pro rok 2021 byl dosažen brzy, protože naším posláním je závodit. Pokud budeme závodit, pak chceme vyhrát a chceme to udělat pomocí nejlepších zbraní, ať už to bude software, hardware, jezdec nebo mechanici.,“ říká na adresu Francouze Lin Jarvis v italských La Gazzetta dello Sport a hned pokračuje směrem k Španělu Viñalesovi. „Nebylo obtížné přesvědčit Mavericka, aby zůstal. Důležité bylo zkvalitnit pro něj plán. Na začátku, s diskusemi zda Quartarara nebo Valentina, jsme se nemohli 100% dohodnout. Když se to však stalo, pochopil, jak důležité je, aby byla Yamaha vzhlížející k budoucnosti. S týmem pro rok 2021 jsme spokojeni. V Quartararovi máme nejrychlejšího a nejtalentovanějšího mladíka a Maverick má mnohaleté zkušenosti s MotoGP. Je to nejsilnější duo, které může útočit na Marqueze.“

Jedinou otázkou pro Yamahu tedy v tuto chvíli je, co se stane s Valentinem Rossim. Již dříve bylo továrnou z Iwaty oznámeno, že pokud se Ital rozhodne v roce 2021 závodit, bude mu poskytnut motocykl s plně tovární podporou. „Je to téma, o kterém v Yamaze hovoříme a brzy s Valentinem očekávám dohodu. Vstupujeme do fáze, ve které se musíme dívat do budoucnosti. Jeho plánem bylo, rozhodnout se na konci června nebo dokonce dříve, po pěti nebo šesti závodech. Nyní se Vale bude muset rozhodnout, zda se chce pohnout kupředu, a pak společně musíme najít způsob, jak to udělat. Určitě se to stane, než začne znovu jezdit. Závodí, pokud se stále cítí konkurenceschopný. Mým přáním je, aby pokračoval, protože ukončení jeho kariéry, s menším počtem závodů a bez diváků, by nebylo spravedlivé pro šampiona, jako je on. A to platí i pro náš sport. Musíme začít znovu sezonu s důvěrou, s lidmi na tribunách a Valem na trati, to je něco, co budeme potřebovat,“ deklaruje Lin Jarvis.
 


Další články sekce MotoGP