KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Mnoho věcí se nemění

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Mnoho věcí se nemění
26.11.2020
 

Závodní ředitel Yamahy hovořil o přestupu Valentina Rossiho do satelitního týmu Petronas Yamaha.


Valentino Rossi absolvoval v portugalském Portimau svůj poslední závod v barvách oficiálního továrního týmu Yamahy a pro sezonu 2021 přestupuje do satelitního týmu Petronas Yamaha, kde se stane týmovým kolegou Franca Morbidelliho.

Jak nyní k této události řekl závodní ředitel Yamahy, pan Lin Jarvis, z jeho pohledu se nejedná o ukončení spolupráce, ale spíše pouze o výměnu stráží mezi továrním a satelitním týmem. Zároveň ale dodává, že tato změna po tak dlouhé době rozhodně není snadná.

„Vždy je smutné, když se musíte loučit, obzvláště s lidmi, kteří jsou tak důležitou součástí týmu. Nic v životě ale není věčné, a tak to je i v MotoGP. Situace v Paddocku se neustále vyvíjí a jezdci mění týmy. I když Valentino opouští tovární tým, není to konec jeho kariéry, ale pouze přechodný moment. V roce 2021 bude opět v Paddocku a opět bude závodit, stejně tak bude mít k dispozici tovární motorku. Zůstává s ním i velká část jeho týmu jako David Munoz, Matteo Flamigni nebo Idalio Gavira. Z tohoto pohledu se zase tolik věcí nemění,“ řekl Lin Jarvis.


Další články sekce MotoGP