KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Počítáme se spalovacími motory

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Počítáme se spalovacími motory
07.01.2022
 

Závodní ředitel Yamahy prozradil, že MotoGP zatím v dohledné době nepočítá s odchodem od spalovacích motorů.


Zatímco v automobilovém světě se již otevřeně diskutuje o přechodu na elektromobily v případě motocyklů i motocyklových závodů se zatím v dohledné době stále počítá se spalovacími motory. To je i případ královské kubatury MotoGP.

Tuto informaci nyní potvrdil i závodní ředitel Yamahy, pan Lin Jarvis, který počítá ještě s dlouhou budoucností v MotoGP. Dle jeho slov jsou nyní spalovací motory v MotoGP potvrzeny minimálně do roku 2026, ale i po této lhůtě Dorna počítá se spalovacími motory a využitím ekologických paliv.

„Vycházíme z toho, že litrové čtyřválcové motory budeme v MotoGP používat minimálně do konce roku 2026. Zároveň ale diskutujeme o použití ekologických paliv, tato diskuze začala teprve v létě 2021, ale předpokládám, že díky tomu budou spalovací motory pokračovat. Motocyklový průmysl není ve stejné pozici jako automobilový, takže počítám s tím, že u motocyklů zůstanou spalovací motory výrazně déle. Celkově je u motocyklů méně prostoru pro baterie, které i samotnou cenu výrazně zvedají, to je také důvod, proč dnes na silnicích nevidíme tolik elektrobiků, jako automobilů,“ řekl Lin Jarvis.


Další články sekce MotoGP