KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Quartararo bude v továrním týmu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Quartararo bude v továrním týmu
07.05.2020
 

Závodní ředitel Yamahy vyvrátil jakékoliv spekulace týkající se možného setrvání Quartarara s ohledem na aktuální situaci i pro příští sezonu v týmu Petronas.


Tovární tým Yamahy podepsal ještě před plánovaným startem letošní sezony novou smlouvu s Fabiem Quartararem, který se tak pro příští rok přesouvá do tovární formace. Právě tímto tahem tak Yamaha obsadila místo Valentina Rossiho, který si chtěl nechat čas na rozhodnutí týkající se své budoucnosti.

Poté, s ohledem na aktuální vývoj, kdy doposud nebyl odjetý žádný závod MotoGP, se začaly italskými médii šířit spekulace o tom, že by s ohledem na aktuální situaci Yamaha tuto smlouvu o rok „odložila“. To ale nyní vyvrátil závodní ředitel Yamahy, pan Lin Jarvis, který potvrdil, že smlouva se dodrží.

„Smlouvy musíme respektovat. Pro rok 2021 máme podepsané dva jezdce a tito dva jezdci pojedou příští rok v továrním týmu. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že Fabiova aktuální smlouva u Petronasu obsahuje číslo 2020. My jej máme podepsaného pro 2021. Objevily se zde nějaké spekulace, ale nejsou pravdivé, Yamaha má složení svého týmu pro další dvě sezony zcela jasné,“ řekl Lin Jarvis.


Další články sekce MotoGP