KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Rossi by měl pokračovat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Rossi by měl pokračovat
25.04.2020
 

Závodní ředitel Yamahy je názoru, že Valentino Rossi by měl minimálně příští sezonu pokračovat v závodění.


K budoucnosti devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho se nyní vyjádřil i závodní ředitel japonské továrny Yamaha. Dle slov Lina Jarvise by měl Rossi pokračovat i v příští sezoně, protože v letošním roce velmi pravděpodobně nedostane příležitost se rozhodnout na základě svých výsledků.

Jak Jarvis prozradil, je sice možné, že se nějaké závody ještě letos odjedou, nicméně pokud by Rossi chtěl místo v týmu Petronas a tovární podporu, je nutné takové rozhodnutí učinit dříve než na podzim. Pak by již nebylo možné vše zorganizovat.

„Pokud se Valentino rozhodne pokračovat, zajistíme mu místo v týmu Petronas, ale takové rozhodnutí musí padnout mnohem dříve, než v září nebo říjnu. Je potřeba jednat se sponzory, týmem, jeho mechaniky a zařídit spoustu dalších věcí. Je tedy jasné, že Valentino se bude muset rozhodnout bez možnosti hodnocení výsledků závodů. Já samozřejmě Valemu nemohu radit, mohu jen vyjádřit svůj názor a ten je, že věřím v jeho pokračování. Myslím si, že pro legendu jeho velikosti by nebylo důstojné ukončit kariéru v letošní sezoně, která už určitě nebude plnohodnotná. Myslím si, že Valentino má stejný pocit a věřím, že bude chtít pokračovat. Rozhodnutí je ale na něm,“ řekl Lin Jarvis


Další články sekce MotoGP