KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Rossi i nadále součástí vývoje

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Rossi i nadále součástí vývoje
24.01.2021
 

Závodní ředitel Yamahy potvrdil, že Valentino Rossi bude i nadále velmi důležitou součástí vývoje.


Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi po skončení loňské sezony MotoGP opustil barvy oficiálního továrního týmu Yamahy a v letošním roce jej uvidíme v barvách privátního týmu Petronas. Dle závodního ředitele Yamahy se ale s pohledu vývoje nic zásadního ve spolupráci nemění.

Valentino bude mít i u Petronasu k dispozici tovární materiál a jak nyní potvrdil samotný Lin Jarvis i v letošním roce bude Valentino jedním z klíčových bodů vývoje.

„Se skončením loňské sezony nastal důležitý moment, kdy po spoustě let Valentino opustil oficiální tovární tým Yamahy. U Yamahy byl celých 15 let a za celou tu dobu nastala jen dvouletá pauza. Co se týče vývoje, v tomto pohledu se ale nic nemění. Valentino i letos pojede na tovární motorce, bude mít stejnou techniku, jako jezdci továrního týmu. I proto bude Valentino nadále velmi důležitou součástí dalšího vývoje, jeho přínos při analýze dat je obrovský. I díky tomu tedy nebudeme mít v letošní sezoně žádný deficit oproti loňskému roku,“ řekl Lin Jarvis


Další články sekce MotoGP