KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Joan Mir doma na pódiu

Foto: Suzuki
Joan Mir doma na pódiu
14.09.2021
 

Úřadující MotoGP šampion Joan Mir dokončil závod v Aragonu na třetí pozici, Alex Rins byl dvanáctý.


Mlhavé ráno na Motorlandu Aragón se rychle rozplynulo a připravilo prostor pro žhavou neděli a napínavý závodní den. Joan Mir a Alex Rins zvolili před závodem na 23 kol kombinaci tvrdých a měkkých pneumatik, a přestože startovali ze sedmého, resp. dvacátého místa na startovním roštu, byli oba připraveni bojovat.
Do konce prvního kola se Mir dostal na páté místo a Rins na 15. místo a do čtvrtého kola závodu se Alex dále vyšplhal na 12. místo. Závod se začal trochu rozprostírat, jak se každý jezdec dostával do svého rytmu a všichni se snažili šetřit své pneumatiky. Mir, jezdec z Mallorky, si udržel páté místo, hlídal si ztrátu za sebou a zároveň měl na dohled vedoucí čtveřici jezdců. Ve dvanáctém kole závodu si Mir v rychlém sledu polepšil o dvě místa a umístil se na pódiové pozici. Rins se začal potýkat s pocitem od přední části motocyklu, i když hlásil, že se liší od toho, co zažíval na začátku víkendu. Španěl byl ale odhodlán nevzdat se na této trati, kterou má tak rád, dál bojoval a znovu si vyjel 12. místo.
Mir, vědom si zvětšující se ztráty na jezdce před ním, se rozhodl hrát moudrou hru. A když se k němu Aleix Espargaró v závěrečných kolech přiblížil, zareagoval na tlak, udržel jezdce Aprilie za svými zády a získal páté pódium v této sezoně. Díky těmto výsledkům si Mir udržel na dosah vedoucí pozici v celkové klasifikaci a tým Suzuki Ecstar se posunul na třetí místo v hodnocení týmů a výrobců.

Joan Mir
„I přes pódium jsem trochu zklamaný, protože jsem nebyl schopen být tak rychlý, jak jsem chtěl. Důležité ale bylo, že se mi podařilo být opravdu konzistentní a cítit jsem se na motorce pohodlně. Tým i já jsme vynaložili hodně úsilí a výsledkem bylo třetí místo, což bylo dobré, ale doufal jsem, že budu mít vítězné tempo. Trať byla velmi horká a celý víkend bylo těžké dosáhnout optimální přilnavosti a pocitu, ale bojoval jsem dál a toto pódium nám přináší pozitivum a několik pěkných bodů. Do zbývajících kol se budeme dál snažit o zlepšení. Nemyslím na titul, chci jen v každém závodě dosáhnout co nejlepšího výsledku.“

Alex Rins
„Byl to velmi, velmi náročný závod. V první části jsem předjel hodně jezdců, ale pak, když jsem najel na dlouhou rovinku, byl jsem rychlý, ale zároveň jsem se snažil udržet stav pneumatiky. Dostal jsem se až na 12. místo, a pak jsem se začal cítit docela divně, neměl jsem moc přilnavost ani celkový pocit nebyl dobrý. Chtěl jsem odvést co nejlepší práci, ale nakonec se mi nepodařilo získat další místa. Necítím se tak špatně, protože jsem získal hodně míst v porovnání s mým postavením na startovním roštu a jsem připraven se přesunout do Misana a zkusit to znovu.“
 


Další články sekce MotoGP