KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Joan Mir je před GP Argentiny optimistický

Foto: Honda
Joan Mir je před GP Argentiny optimistický
29.03.2023
 

Poté, co bylo v pondělí oficiálně oznámeno, že Marc Márquez nebude startovat ve druhé letošní Grand Prix, bude tým Repsol Honda o víkendu startovat pouze s Joanem Mirem.


Marc Márquez bude ve druhém kole sezony chybět, protože v neděli večer podstoupil operaci zlomeniny kosti v pravé ruce, kterou utrpěl při Grand Prix Portugalska.
Cílem Joana Mira, který v Termas de Río Hondo bude startovat jako jediný jezdec Repsol Honda Teamu, je pokračovat v adaptaci na Hondu RC213V. Po náročném víkendu v Portugalsku, který skončil pozitivně, když se skvěle vrátil do závodu a získal své první body v sezoně, přijíždí jezdec týmu Repsol Honda na trať, kde už jednou vyhrál - v roce 2017 v kategorii Moto3.

Joan Mir
„Rušný začátek roku, protože už míříme rovnou na další závod Pro nás, kteří se stále ještě učíme, je to pozitivní, protože můžeme získat více času na motorce a okamžitě vyzkoušet některé nové nápady. V Portimau jsme měli smíšený víkend, takže doufám, že tento víkend vše proběhne bez nehod a já budu moci najet více kilometrů na motorce. To je cíl, pokračovat v budování a zlepšování naší rychlosti v obou závodech. Loni se mi v Termasu podařil dobrý výsledek, takže jsem zvědavý, co dokážeme letos. Také chci Marcovi popřát hodně štěstí při jeho uzdravování, vždy je lepší jet vedle něj na trati a mít ho v garáži.“


Další články sekce MotoGP