KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Joan Mir: jsem připraven na tlak

Joan Mir: jsem připraven na tlak
17.02.2021
 

Mistr světa MotoGP Joan Mir je připraven na obhajobu světového titulu, je mu jasné, že na něj bude vyvíjen obrovský tlak.


Do sezony 2020 rozhodně nevstupoval jako favorit, nicméně především velmi vyrovnané výkony mu nakonec přinesly obrovský úspěch a životní výsledek, když se na konci sezony mohl radovat z titulu Mistra světa. Španělský závodník Joan Mir, pilot továrního týmu Suzuki Ecstar v královské kategorii MotoGP, je nyní připraven na sezonu 2021, ve které věří, že bude opět bojovat o celkové prvenství. Velkým rozdílem ovšem bude tlak vyvíjen na jeho osobu, protože narozdíl od loňské sezony vstoupí do roku 2021 nejen jako Mistr světa, ale především jako jeden z favoritů na celkový triumf.

Joan Mir
„Od konce minulé sezony jsem se prakticky nezastavil. Neustále jsem trénoval. Měl jsem týden dovolenou se svou přítelkyní, ale jinak jsem se stále snažil jezdit na kole nebo nějaké motorce, což jsem střídal s tělocvičnou. Od loňského listopadu, kdy jsem získal titul, se můj každodenní život nezměnil. Již se těším na další závodění. Bude to kvůli Covid-19 další divná sezona. Uvidíme, jak to vůbec bude, ale rozhodně budu připraven. Již vím, co od zkrácené a intenzivní sezony očekávat.
Je pravda, že když vyhrajete, vstoupíte do příští sezóny jako favorit, ale musím ukázat mnohem víc, abych byl skutečným favoritem. V loňském roce jsem se stal šampiónem díky chytrému přístupu a důslednosti, ne rychlosti. Každou sezónu se musíme zlepšovat a já stále nemám tolik zkušeností jako mnoho ostatních jezdců. Řekl bych, že máme s týmem všechny potřebné nástroje k obhajobě titulu a určitě se o to pokusíme, ale mým hlavním cílem je prostě být lepším jezdcem. Je pravda, že na mne bude vyvíjen tlak, ale netrápí mě to a nepůsobí mi to žádné problémy. Jen se opravdu těším, až začnu sezónu a budu znovu závodit. A můj názor je, že tlak znamená, že se vám vede opravdu dobře, takže to snad i chci prožívat“

 


Další články sekce MotoGP