KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jorge: Marc to nebude mít snadné

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: HRC
Jorge: Marc to nebude mít snadné
13.02.2021
 

Jorge Lorenzo z vlastní zkušenosti ví, že návraty po komplikovaných zraněních nejsou vůbec snadné.


Jorge Lorenzo je jedním z jezdců, kteří také v průběhu své kariéry zažili nepříjemné zranění a poté okusili, jak náročné je se opět dostat dom špičkové formy a znovu se zapojit do bojů o přední pozice v královské kubatuře MotoGP.

Nyní se právě tento jezdce vyjádřil k návratu Marca Márquze, který je zatím plánován na start letošní sezony v Kataru. Jak Jorge říká, po téměř roční pauze od závodění Marc nebude mít rozhodně snadné dostat se zpět do tempa a bojovat s těmi nejlepšími.

„Musíme ještě vyčkat na to, v jaké fyzické i psychické kondici se Marca vrátí. Takový návrat je vždy těžký poté, co musíte být delší dobu v klidu. Zároveň každé takové zranění ovlivní i vaši psychiku, protože máte obavy z dalších takových zranění a snažíte se být opatrnější. Dokud vás něco takového nepotká, nevěříte tomu, že tento sport může být tak nebezpečný a myslíte, že jste před vším skvěle chráněni. Jakmile vás ale takové zranění potká, začnete více přemýšlet a na závodní trať se vrátíte s jinou mentalitou, jste opatrnější,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP