KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jorge Martin – nejlepší nováček

Foto: Pramac Racing, zdroj: speedweek.com
Jorge Martin – nejlepší nováček
14.12.2021
 

Hvězda týmu Pramac Racing, Španěl Jorge Martin, se na stránkách speedweek.com ohlíží za svým začátkem kariéry v MotoGP i za hrozivou havárií v Portimau, která ho trápila ještě dlouho po návratu.


Španěl Jorge Martin ve svém prvním roce v MotoGP získal čtyři pódia a čtyři pole position a sezónu 2021 zakončil na 9. místě v Mistrovství světa, a to jako nejlepší nováček roku. Osm zlomených kostí, trojnásobná operace a jeden a půlměsíční nucená přestávka, byly hořkým důsledkem havárie v jarním Portimau. Po letní přestávce se však mladý závodník působivě vrátil do mistrovství světa MotoGP, když na okruhu Red Bull Ring vybojoval premiérové vítězství.

Jorge Martin
„Od začátku to bylo skvělé. Mohu říci, že jsem vždy odevzdal sto procent. Začali jsme opravdu dobře, dokud se mi nestalo velké zranění, které mě trochu zbrzdilo. Z těchto chyb jsem se však poučil a zlepšil se. Myslím, že to bylo nejlepší a nejhorší období mého života. Vítězství v MotoGP bylo mým největším úspěchem, ale zranění bylo zároveň mým nejhorším, takže mám smíšené pocity. Se svým výkonem jsem ale spokojený. Mám stále nějaké zdravotní problémy. Od Assenu to bylo dost těžké, ale snažil jsem se s tím vyrovnat, řešil jsem to pomocí léků proti bolesti a hodně jsem se věnoval terapii. Je to stále lepší, takže doufám, že příští rok už bude vše v pořádku. Zpočátku jsem si myslel, že Portimão pro mě bude velmi špatné. Trať a místo obecně se mi nelíbilo kvůli pádu a zranění, ale pak jsem se tam vrátil, startoval z čtvrté pozice a celý závod bojoval v top pět. Na konci jsem sice trochu ztratil, ale tempo bylo celý závod dobré. Nyní se cítím ještě lépe připravený na příští rok. Jsem rád, že jsem tam mohl absolvovat další závod. Teď je to pro mě dobrá trať.“


Další články sekce MotoGP