KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jorge Viegas: prioritou je bezpečnost

Foto: Red Bull
Jorge Viegas: prioritou je bezpečnost
21.04.2020
 

Prezident FIM potvrdil zaměření na, co nejrychlejší opětovné závodění, prioritou ovšem zůstává bezpečnost všech zúčastněných.


Světem hýbe pandemie viru Sars-Cov-2. Závody se ruší, ale stále žije naděje, že se ještě letos dočkáme soubojů přímo na závodní dráze. Prezident FIM potvrdil, že si všichni z Mezinárodní motocyklové federace přejí, co nejrychlejší restart Mistrovství světa, nicméně bezpečnost všech zainteresovaných, je hlavní prioritou, a to i v této těžké době.

Jorge Viegas, prezident FIM
„Stejně jako každý člen globální motocyklové rodiny se i FIM nadále zaměřujeme na co nejrychlejší obnovení závodů, ale pouze tehdy, když je to bezpečné. Během každého víkendu normální závodní sezony je hlavní prioritou FIM bezpečnost jezdců, týmů, funkcionářů, dobrovolníků, fanoušků a všech dalších účastníků, kteří jsou zapojeni do našeho sportu. Nyní v tomto výjimečném období naše závodní priorita zůstává naprosto stejná. I když budeme pokračovat ve spolupráci se všemi našimi promotéry a klíčovými zúčastněnými stranami ohledně obnovení různých šampionátů, rádi bychom se s vámi podělili o tento pohled na důležitou a úžasnou práci všech našich oficiálních členů FIM, jejichž společné úsilí poskytuje rok od roku zvýšenou úroveň.“
 

Video

FIM Rides the World - Episode 3: GRAND PRIXDalší články sekce MotoGP