KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Konec sezony Repsol Hondy je zklamáním

Foto: Honda
Konec sezony Repsol Hondy je zklamáním
08.11.2022
 

Pol Espargaro se loučí s týmem Repsol Honda, když společně s Marcem Marquezem vypadl z GP Valencie.


Ze slibně rozjetého víkendu ve Valencii odešel tým Repsol Honda bez odměny, protože oba jezdci spadli. Marc Marquez měl slibný start do závodu, držel se pevně ve vedoucí skupině a připravoval se na závěrečná kola. Pád v osmé zatáčce o několik kol později však ukončil naděje jezdce s číslem 93 na úspěšné zakončení sezony. Zaměříme-li se na pozitiva víkendu, Marquez ukázal, že má rychlost, rytmus a cit pro to, aby se neustále držel v popředí.
Podobně se na začátku závodu představil Pol Espargaro, který si vyjel několik pozic. Pak ale havaroval, ale naštěstí se nezranil, nicméně byl hořce zklamaný, že se mu nepodařilo zakončit rok lepším způsobem.
HRC a tým Repsol Honda by chtěli Polu Espargarovi znovu poděkovat za jeho úsilí v uplynulých dvou sezónách. Tato kombinace dosáhla dvou umístění na stupních vítězů, včetně Espargarova dosud nejlepšího výsledku ve třídě MotoGP, a pole position pro GP Velké Británie 2021.

Marc Marquez
„Když se na to podívám celkově, jsem s víkendem spokojený, protože jsme ukázali, že máme úroveň, rytmus i cit. Chápu, jak potřebuji být rychlý a byl jsem spokojený, ale dnes to nebyl ten správný den. Včera jsem řekl, že cílem je pódium, ale od začátku jsem se necítil dobře. Viděl jsem, že pódium odjíždí, tak jsem jel všechno nebo nic. Rychlost tam byla a víme, co bylo dnes v závodě problémem. V zimě budu tvrdě pracovat, abych byl co nejlépe připraven, ale práce začíná ještě dříve než v úterý. Těším se, až si vyzkouším první krok Hondy pro rok 2023.“

Pol Espargaro
„Dnešní závod nebyl podle našich představ. Ve slipstreamu do první zatáčky jsem jel hodně zeširoka a jednou jsem byl docela dlouhý, dohnal jsem čas, ale když jsem jel podruhé zeširoka, už jsem to nedokázal zachránit. Není to to, co jsem chtěl, je to škoda. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem svým mechanikům a personálu kolem, kteří se mnou zůstali a podporovali mě, ať se dělo cokoli. Stáli za mnou v dobrém i zlém a já si toho opravdu moc vážím. Je to konec naší společné cesty, ale na možnost závodit v těchto barvách nezapomenu.“
 


Další články sekce MotoGP