KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM: Divoké karty byly chyba

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
KTM: Divoké karty byly chyba
18.04.2019
 

Ředitel rakouské KTM, pan Stefan Pierer, je přesvědčen o tom, že divoké karty v minulých sezonách byly jednou z největších chyb, jaké KTM udělala.


Zatímco v uplynulých sezonách královské kubatury MotoGP byly starty na divokou kartu v podání továrního týmu rakouské KTM téměř pravidlem, pro letošní sezony zatím žádné takové nejsou naplánované.

Nyní tuto skutečnost objasnil samotný ředitel továrny KTM, pan Stefan Pierer. Dle jeho slov byly divoké karty v letech minulých největší chybou, kterou KTM udělala a letos ji nechce opakovat. Hlavním problémem bylo dle jeho slov jak snížení koncentrace, tak i zranění testovacích jezdců.

„Divoké karty byly chyba, kterou jsme udělali. Startovali jsme na divokou kartu v příliš mnoha závodech. Testovací jezdec se pak nekoncentruje na testování, ale raději si ladí motorku pro samotný závodní víkend. Zároveň je pak velké riziko, že se testovací jezdec zraní, jako například Mika Kallio v loňském roce na Sachsenringu. Kdybyste se mne zeptali, jakou největší chybu jsme v loňském roce udělali, pak to byly právě starty na divokou kartu,“ řekl Stefan Pierer.


Další články sekce MotoGP