KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM dokončila přípravu na MotoGP 2023

Foto: KTM
KTM dokončila přípravu na MotoGP 2023
14.03.2023
 

Dva dny intenzivního testování přinesly týmu Red Bull KTM Factory Racing na okruhu Algarve závěr předsezónní přípravy na sezonu 2023 MotoGP. Brad Binder a Jack Miller pracovali na řešení nastavení svých strojů KTM RC16 jak pro nadcházející dlouhý rok Grand Prix, tak pro první kolo seriálu na stejném okruhu za čtrnáct dní.


Týmy MotoGP minulý měsíc opustily vedro v Malajsii, aby se znovu sešly a vyhřívaly se na slunci v Algarve na druhou a poslední schůzku v rámci příprav na rok 2023. Dvoudenní test umožnil továrnímu týmu Red Bull KTM projít řešení a možnosti, jak se připravit na 21 závodů šampionátu (a zcela nový formát Sprint), a také se podívat na optimální nastavení pro Grande Premio de Portugal na stejném rychlém a technickém okruhu na konci března.
Brad Binder a Jack Miller dostali druhou příležitost vyjádřit se k potenciálu stroje RC16 na trati o 15 zatáčkách a 4,5 km na jihu Portugalska. Klima bylo stabilní a ideální pro testovací povinnosti, i když zvlněná trať a rozmanitost zatáček znamená, že jde o jedinečné prostředí pro chování motocyklu a konkurenceschopnost.
Binder se v jednu chvíli usadil na P6 a druhý den zakončil s 9. nejrychlejším kolem, jen půl sekundy od P1 a blízko rekordu kola. Jihoafričan pracoval na přilnavosti zadní části motocyklu a v neděli zaznamenal zlepšení. Miller, který se při své teprve třetí svezení na závodním motocyklu KTM stále snaží naplno odhalit jeho možnosti, si neustále připisoval zisky. Australana dělilo od špičky celkové klasifikace pouhých devět desetin sekundy.
Tým Red Bull KTM Factory Racing má nyní několik drahocenných dní zpět v závodní dílně v Munderfingu, aby analyzoval zbytek dat nashromážděných v Portugalsku, než se celé úsilí vrátí do Algarve na první skutečné závodní akce roku 2023, které se uskuteční 25. a 26. března.

Brad Binder
„Dnes jsme udělali dobrý krok vpřed. Včera večer jsme museli věci přehodnotit, protože jsem nebyl tak spokojený s tím, co jsme dělali. Tým odvedl skvělou práci, abych se na motorce cítil pohodlněji a mohl jsem trochu víc zabrat. Jsme blíž tomu, kde potřebujeme být. Útok na čas dopadl lépe, než jsem čekal. Určitě je tu ještě nějaký krok, který můžeme do závodu udělat, ale myslím, že jsme víceméně připraveni na vstup do sezony.“

Jack Miller
„Dostáváme se tam. Dnes jsme zkrátili téměř o další sekundu a přiblížili se nejlepšímu jezdci, který byl šest desetin pod rekordem kola Snažím se jen pochopit motorku a zkoušet různé věci, abych se cítil pohodlně. Zlepšujeme se každým dnem. Chvíli to trvá, ale před prvním závodem se dostáváme na slušné místo. Naše motorové mapy potřebují trochu vypilovat, ale myslím, že si můžeme být klidně jistí.“
 


Další články sekce MotoGP