KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

KTM se vrátila na úspěšné místo

Foto: KTM / Milagro
KTM se vrátila na úspěšné místo
03.05.2023
 

Oslavy v neděli večer v Jerezu netrvaly příliš dlouho, protože Red Bull KTM Factory Racing - vítězové španělského sprintu a dvojnásobní účastníci pódia v Grand Prix - se během dalšího horkého a slunečného dne v Andalusii vrátili k práci na testování pro rok 2023.


Jen několik hodin po svém významném úspěchu, kterým bylo umístění obou továrních strojů KTM mezi nejlepšími třemi ve čtvrtém kole MotoGP 2023, Red Bull KTM Factory Racing opět kroužil po okruhu Circuit de Jerez - Angel Nieto. Testovací povinnosti po celý den spočívaly v dalším zkoumání nastavení s cílem maximalizovat potenciál současného závodního motocyklu pro Jihoafričana i Australana, ale také v hodnocení nových aerodynamických řešení.
Binder a Miller absolvovali řadu krátkých i delších jízd na trati, přičemž do sedla se vrátil také testovací jezdec a jezdec, který v Jerezu dostal divokou kartu, Dani Pedrosa, a pomohl tak věci do konce sezony, stejně jako důkladně využil poznatky získané z nedělního sedmého místa pro svůj vlastní testovací program.
Binder najezdil 73 kol a byl osmý nejrychlejší z kompletní sestavy závodníků MotoGP a testovacího personálu v Jerezu. Miller byl zaměstnán 67 okruhy a v oficiálním testovacím chronometru zakončil den na 14. místě. Údaje a informace z výjezdu na okruh Circuit de Jerez - Angel Nieto by mohly být použity již v pátém kole. To se uskuteční 13. a 14. května v Le Mans při SHARK Grand Prix de France.

Brad Binder
„S průběhem dne jsem spokojený. Zvládli jsme celý náš testovací plán, což se ne vždy daří. Čas jsme využili rozumně a teď se kluci mohou vrátit a projít si data, která nám pomohou se zlepšit. Vyzkoušeli jsme nové aerodynamické prvky a jak už to tak bývá, v některých oblastech můžete něco získat a v jiných ztratit. Znamená to, že opravdu změníte i vyvážení motorky, a to může být složité okamžitě poznat, když testujete zpětně. Chce to nějaké doladění. Příště Le Mans. Je to trochu zvláštní trať a nikdy nevíte, jaké počasí vás tam potká“

Jack Miller
„Náročný a progresivní den. Je fantastické, když spolupracujete s továrnou, která tolik tlačí. Měli jsme spoustu položek k testování a teď jen potřebujeme analyzovat data, abychom věděli, co bylo lepší a co možná není tak nutné. Vyzkoušeli jsme některé možnosti aerodynamiky, ale počkáme a uvidíme, co použijeme dál. Motorka je opravdu dobrá, ale i my jako tým odvádíme velmi dobrou práci. Nemáme žádná konkrétní slabá místa, ale stále máme některé oblasti, které bychom chtěli zlepšit. Dnes jsme udělali nějaké kroky, i když jako vždy v pondělí bylo na dráze hodně gumy a byla rychlá. Naše zrychlení je opravdu dobré a teď už jen chceme pochopit, s čím pojedeme do Le Mans.“
 


Další články sekce MotoGP