Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

KTM zakončila sezonu pódiem

08.11.2022

Šestý rok v MotoGP zakončila továrna KTM druhou pozicí, kterou pro ní ve Valencii vyjel Brad Binder.

Red Bull KTM Factory Racing zakončil dlouhou sezonu MotoGP 2022 tím, že Brad Binder získal ve Valencii své třetí pódiové umístění v roce 2022, když skončil druhý a se svou KTM RC16 zakončil rok na 6. místě v konečném pořadí. Jeho týmový kolega Miguel Oliveira se na Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana podepsal pod své působení v týmu KTM 5. místem.

Brad Binder
„Jsem opravdu rád, že jsem se vrátil na stupně vítězů. Tento víkend jsem přijel s tím, že musím vyhrát, ale úplně to nevyšlo, ale Alex Rins dnes jel opravdu dobře. Musím smeknout klobouk před týmem, mám za sebou ten nejúžasnější personál. V KTM jsou blázniví a neuvěřitelní lidé. V této sezóně jsme zažili několik skvělých časů a také několik opravdu těžkých, ale vždy jsme dokázali v den závodu podat absolutní výkon. Určitě je dobré být v první šestce šampionátu a také dostat tým na druhé místo v pořadí. Tento víkend jsme udělali krok kupředu, protože jsem požadoval větší přilnavost a kluci ji pro tento závod přinesli. Opravdu doufám, že pro sezónu 2023 najdeme tu poslední špetku, abychom byli konkurenceschopní každý víkend. Dnes jsme tvrdě bojovali a udělali jsme pár kroků. Uvidíme, co nám přinese úterý.“

Miguel Oliveira
„Dobrý víkend a naše tempo bylo po celou dobu neuvěřitelné. Měli jsme potenciál skončit na stupních vítězů, ale startovali jsme příliš vzadu a bojovali jsme s tlakem pneumatik a problémy, které všichni známe. Každopádně to byl pozitivní způsob, jak zakončit sezónu - umístěním v první pětce - a je hotovo. Všichni v garáži si to užili, a to bylo hlavní. Desáté místo v šampionátu nebylo cílem a docela dobře jsme mohli dosáhnout na osmé místo. Mám smíšené pocity, že moje kapitola u KTM končí a začnu novou. Byly tam vzestupy a pády, ale to je součást naší společné cesty a vím, že jsem do toho dal všechno. Odcházím s dobrými pocity.“