Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.

Lecuona a Petrucci v top deset

31.08.2021

Dobrá GP Velké Británie v podání Lecuony a Petrucciho s dvojnásobným umístěním v top 10.

Iker Lecuona z týmu Tech3 KTM Factory Racing startoval do 12. kola Mistrovství světa MotoGP 2021 z 18. místa na startovním roštu a už v prvním kole si připsal šest pozic. V průběhu závodu každým kolem zlepšoval svůj rytmus a začal předjíždět jednoho jezdce za druhým, až byl nakonec před posledním kolem osmý a podařilo se mu na poslední chvíli předjet ještě jednoho soupeře a nakonec skončit na sedmé pozici, což je jeho druhý nejlepší výsledek v třídě MotoGP. Mezitím Danilo Petrucci na okruhu Silverstone také zajel silný závod. Ital startoval z 16. pozice a na konci prvního kola mu patřila 14. příčka. Následoval svého týmového kolegu, ale ztratil trochu kontaktu. Přesto se mu podařilo znovu získat tempo a stejně jako Lecuona předjel několik jezdců. V souboji v posledním kole se mu podařilo vybojovat skvělé desáté místo a s ním i třetí letošní top 10.

Iker Lecuona
„Jsem opravdu, opravdu šťastný Včerejší kvalifikace pro mě byla těžká, udělal jsem několik chyb, ale věděl jsem, že tempo tam je. V ranním warm upu jsem se cítil opravdu silný, skončil jsem na páté pozici a věděl jsem, že pokud se mi podaří získat zpět nějaká místa, mohu bojovat v přední skupině. Start závodu byl dobrý, i když jsem se snažil trochu šetřit pneumatiky, protože podmínky byly chladné. Kolo po kole se mi dařilo zlepšovat časy a hodně jsem postoupil vzhůru. V posledním kole jsem předjel posledního jezdce a dojel na 7. místě, což je můj druhý nejlepší výsledek v MotoGP, a to na suchu. Chci poděkovat svému týmu, protože tento víkend byl velmi dobrý a silný.“

Danilo Petrucci
„Byl to dobrý výsledek v první desítce. Podařilo se nám splnit cíl, který jsme si včera stanovili. Bohužel jsem ztratil hodně času při předjíždění, hlavně na rovinkách, takže pro mě bylo obtížné předjíždět ostatní jezdce. Nakonec to ale bylo docela slušné. Myslím, že jsme mohli být o něco lepší, ale to předjíždění mě trochu zastavilo. Každopádně je to dobrý výsledek. Teď mám na motorce opravdu velmi dobrý pocit, možná pro nás bude Aragon s KTM ještě lepší. I tam budeme bojovat o dobrý výsledek.“