KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Leitner: Nejvyrovnanější byla Ducati

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Leitner: Nejvyrovnanější byla Ducati
12.12.2021
 

Mike Leitner se ohlíží za průběhem letošní sezony a přiznává, že Ducati byla tím nejvyrovnanějším motocyklem na startovním roštu.


V letošní sezoně dokázala KTM vybojovat jen čtyři pódiová umístění, což je polovina toho, co se rakouské továrně podařilo skórovat v roce 2020. Nyní se za působením v sezoně 2021 ohlíží i již bývalý manažer továrního týmu – Mike Leitner.

Dle jeho slov bylo letos zřejmé, že KTM chyběly konstantní výsledky, ale to byl dle jeho slov problém i u řady dalších továren. V očích Leitnera byla letos výsledkově jednoznačně nejstabilnější italská Ducati. 

„V konečném hodnocení musím říct, že v průběhu letošní sezony byla právě Ducati tou nejvyrovnanější motorkou. Zároveň byla jejich velká výhoda v tom, že na jejich motocyklu dokázalo jezdit vepředu více jezdců. Když se podíváte například na Yamahu, tam dokázal být rychlý jen Fabio. U Hondy a Suzuki to byla sezona plná výkyvů, stejně tak, jako u nás. V královské kubatuře rozhodují i sebemenší detaily, a proto není pro nikoho snadné být dominovat dlouhodobě,“ řekl Mike Leitner


Další články sekce MotoGP