KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. dubna do 25. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Letos bez Rookies Cupu a MotoE?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Letos bez Rookies Cupu a MotoE?
12.04.2020
 

Carmelo Ezpeleta potvrdil, že pokud se podaří letošní sezonu oživit, bude to velmi pravděpodobně bez Red Bull Rookies Cupu a MotoE.


V uplynulých letech bylo pravidlem, že vedle tří hlavních kubatur šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů doplňoval program vybraných závodních víkendů Grand Prix také Red Bull Rookies Cup a v loňském roce i MotoE.

Jak ale nyní v jednom z rozhovorů potvrdil generální ředitel promotérské společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, je velmi pravděpodobné, že s ohledem na všechna letošní omezení budou tyto série vyškrtnuty. To samozřejmě pouze v případě, že se letošní sezonu podaří alespoň nějakým způsobem odstartovat.

„Ano, je velmi pravděpodobné, že pro tyto dvě kategorie v letošní sezoně nebude prostor. Zatím to ale samozřejmě nemohu říct přesně, protože zatím nevíme, jakým způsobem letošní sezona proběhne. Je zde ale nebezpečí, že kategorie MotoE a Red Bull Rookies Cup budeme muset pro letošek škrtnout. Už jsme o tom hovořili s Red Bullem a nebyl by to žádný problém,“ řekl Carmelo Ezepleta.  


Další články sekce MotoGP