KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo dostane povolení testovat Hondu

Foto: Ducati
Lorenzo dostane povolení testovat Hondu
16.08.2018
 

Sportovní ředitel Ducati potvrdil, že Lorenzo bude mít po finálovém závodě sezony ve Valencii možnost vyzkoušet si motocykl týmu Repsol Honda.

 
Po dvou letech u továrny Ducati opustí na konci sezony 2018 Jorge Lorenzo továrnu v Bologni a bude ve své kariéře pokračovat po boku Marca Marqueze v týmu Repsol Honda. Před rakouskou Grand Prix potvrdil sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti, že dovolí Španělovi zúčastnit se oficiálního testu ve Valencii s konkurenčním výrobcem, továrnou Honda.
 
Pětinásobný mistr světa, španělský závodník Jorge Lorenzo, který získal v rakouské Grand Prix třetí vítězství s Ducati Desmosedici, bude v sedle tovární Ducati až do 18. listopadu, kdy absolvuje poslední závod ve Valencii. Poté přesedlá na Hondu a zahájí přípravu na sezonu 2019, která bude probíhat 20. a 21. listopadu ve Valencii, a poté od 28. do 28. listopadu v Jerezu.
 
„Pokud jde o Jorgeho, zřejmě ho necháme testovat s Hondou a jeho novým týmem,“ říká na stránkách motogp.com Paolo Ciabatti. „Je to docela normální. Nicméně až do posledního závodu ve Valencii bude závodníkem Ducati, ale poté nemáme důvod nenechat ho testovat s novým týmem. Je zřejmé, že budou existovat omezení týkající se reklamních znaků, která budou respektovat naše sponzory, ale bude mít možnost se svým novým týmem absolvovat dva testy ve Valencii a Jerezu.“

 

Další články sekce MotoGP