KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Marc je jasný favorit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Lorenzo: Marc je jasný favorit
05.06.2020
 

Jorge Lorenzo je přesvědčen o tom, že Marc Márquez je letos opět jasným favoritem na mistrovský titul v MotoGP.


Již 19. července by měla být na španělském okruhu Jerez de la Frontera restartována letošní sezona šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, dá se očekávat výrazně zredukovaný počet závodů, kdy se hovoří o počtu 12 až 14 Grand Prix.

I přes tento fakt je bývalý závodník Jorge Lorenzo přesvědčen o tom, že jasným favoritem na titul mistra světa v letošním roce je opět jeho krajan Marc Márquez. Zároveň ale Jorge dodává, že Dovizioso nebo Quartararo mají za jistých okolností na to, aby Marca poráželi.

„Marc je dle mého názoru opět jasným favoritem, o tom není žádných pochybností. Má obrovský talent a je až neuvěřitelné, jaké výkony podává. Zároveň ale není pravdou, že by byl neporazitelný, i Marc má své slabé stránky. Zároveň to není jen na něm, ale i Honda má nějaké charakteristiky. Když má Marc nějaké problémy, jsou zde jezdci nebo motocykly, které jej dokáží porazit. Já jsem to zvládl v roce 2015, Dovizioso byl v roce 2017 velmi blízko a v loňském roce mu často konkuroval Quartararo,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP