KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo porovnává své rivaly

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Lorenzo porovnává své rivaly
18.04.2020
 

Jorge Lorenzo prohlásil, že Marc Márquez je nejsilnější jezdec, proti kterému kdy na závodní trati bojoval.

 

Jorge Lorenzo v jednom z nedávných rozhovorů porovnával výkony svých největších soupeřů z dob minulých, kdy se vyjádřil jak k Valentino Rossimu, tak i Dani Pedrosovi, Casey Stonerovi a také Marcu Márquezovi.

Jak ale Jorge potvrdil, i když jako jediný dokázal všechny zmiňované porazit v boji o mistrovský titul, jednoznačně nejsilnějším soupeřem mu byl právě ten nejmladší ze všech zmiňovaných – Marc Márquez.

„Byl jsem jediný jezdec, který dokázal v boji o mistrovský titul porazit jezdce jako je Dani Pedrosa, Casey Stoner, Marc Márquez nebo Valentino Rossi. Pedrosa nikdy mistrovský titul nevyhrál, Márquez se Stonerem proti sobě na trati nikdy nenastoupili. Já byl jediný, který se dokázal proti všem čtyřem prosadit. Stoner byl v některých situacích neporazitelný, Pedrosa byl hodně silný především v nižších kubaturách, v MotoGP jej trápila řada zranění. Rossi je hodně komplexní jezdec, na Yamaze jsme měli podobný styl a naše síly byly hodně vyrovnané. Márquez je ale fyzicky nejsilnější ze všech, mentálně má vždy také navrch, protože se vůbec nebojí pádů. V tomto pohledu je nejsilnějším jezdcem historie,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP