KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lorenzo: Rossiho výkon byl zklamání

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Lorenzo: Rossiho výkon byl zklamání
11.04.2021
 

Jorge Lorenzo se vyjádřil kriticky na adresu výkonů svého bývalého týmového kolegy při úvodních Grand Prix letošní sezony.


Jorge Lorenzo již pověsil svoji závodnickou přilbu na hřebík, ale i přesto se občas vyjadřuje k aktuálnímu dění v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. Nyní se Jorge vyjádřil kriticky na adresu svého bývalého týmového kolegy – Valentina Rossiho. 

Dle slov Jorgeho byly Valeho výkony v úvodních dvou Grand Prix na katarském okruhu Losail jedním velkým zklamáním. Především druhá Grand Prix v Kataru se dle jeho názoru Rossimu vůbec nepovedla.

„Rossiho výkon v Kataru byl pro mne a velmi pravděpodobně i fanoušky velkým zklamáním. Všichni očekávali zlepšení oproti první Grand Prix, ale on byl i při jednom rychlém kole pomalejší než o týden dříve. Do závodu pak startoval z 21. pozice, což není snadné, ale těžko se hledá vysvětlení, proč mu kvalifikace tak nevyšla. Osobně si ale těžko vzpomínám, kdy Valentino zajel v závodě horší výsledek, pokud jej nepostihl pád nebo technický problém. Výrazně zaostával i za ostatními Yamahami, věřím, že měli nějaký problém, který se podaří vyřešit a v Portimau bude rychlejší,“ řekl Jorge Lorenzo.


Další články sekce MotoGP