KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marini: Miller dostává z Ducati maximum

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Marini: Miller dostává z Ducati maximum
19.03.2021
 

Luca Marini komentoval průběh prvního letošního testu a také se vyjádřil ke skvělým výkonům v podání Jacka Millera.


První seznámení s motocyklem Ducati MotoGP nebylo pro italského nováčka Lucu Mariniho vůbec snadné. První letošní testy na katarském okruhu Losail uzavřel jezdec týmu Esponsorama Racing na 21. pozici. 

Jak nyní v jednom z rozhovorů Marini prozradil, sám dobře ví, na kterých oblastech musí nejvíce zapracovat. Zároveň ale dodává, že není snadné najít optimální nastavení a zároveň bohužel nemůže jen tak vzít data od Jacka Millera a okopírovat je. 

„Jack má hodně specifický jezdecký styl, proto nemůžeme jeho data jen tak okopírovat. Je ale pravdou, že využívá potenciálu Ducati na maximum a dokáže s ní zatáčet jako s Yamahou, jeho rychlost v zatáčkách je opravdu dobrá. Důležité je také pozdě chodit na brzdy. To jsou také dvě hlavní oblasti, na kterých musím zapracovat a mají zásadní vliv na čas na kolo. Byl to teprve první test a snažili jsme se nejdříve motorku co nejvíce přizpůsobit mým potřebám. To se nám podařilo a v průběhu závodního víkendu se budeme koncentrovat na zrychlování,“ řekl Luca Marini.  


Další články sekce MotoGP