KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marini pátý, Bastianini odstoupil

Foto: Sky VR46 Avintia Team
Marini pátý, Bastianini odstoupil
18.08.2021
 

Nejlepší výsledek kariéry MotoGP si v GP Rakouska vyjel Ital Luca Marini, jehož týmový kolega Enea Bastianini závod na okruhu Red Bull Ring nedokončil.


Enea Bastianini a Luca Marini dokončili závod Bitci Motorrad Grand Prix von Österreich, kde jezdec týmu Avintia Esponsorama musel odstoupit a jezdec týmu Sky VR46 Avintia projel cílem na pátém místě.
Hlavním protagonistou nedělního závodu byl déšť. Přestože byl závod vyhlášen jako suchý, od prvního kola stewardi vyvěsili bílou vlajku, čímž jezdcům naznačili, že mohou vjet do boxové uličky a provést výměnu motocyklů. Během závodu byly chvíle, kdy pršelo velmi mírně, ale pět kol před koncem přišel déšť s velkou intenzitou.
Enea Bastianini bohužel musel odstoupit kvůli technickým problémům. V šestém kole se mu utrhla kapotáž motocyklu a nebyl schopen závod dokončit.
Luca Marini projel cílovou čárou na působivém 5. místě. když se 5 kol před koncem objevil déšť, Marini se rozhodl, že nebude měnit motorku, jak to udělali vedoucí jezdci. Nakonec se mu po několika napjatých posledních kolech podařilo získat 11 cenných bodů.

Luca Marini
„Řekl bych, že jsme byli blízko zápisu do historie. Na konci to byla škoda, ale jsem šťastný. Byl to víkend, kdy jsme dobře pracovali od prvního volného tréninku, první polovinu závodu na suchu jsem byl rychlý, cítil jsem se dobře. Bylo těžké se od soupeřů odpoutat, protože jsem na rovinkách trochu ztrácel. Pak, v dešti, jsem měl oči otevřené a začal jsem počítat, kolik ztratím výměnou motorky, a nakonec bylo správné rozhodnutí zůstat venku. V posledním kole hodně pršelo, takže jsem se snažil bránit před kluky na mokrých pneumatikách a byl jsem blízko pódia. Jsem trochu zklamaný, ale spokojený, protože jsem dokázal udržet nervy na uzdě a udělat správné rozhodnutí v klíčovém okamžiku.“

Enea Bastianini
„Bohužel se mi rozbila kapotáž a nevím proč. Je to frustrující, protože jsme byli konkurenceschopní a myslím, že jsme mohli dosáhnout dobrého výsledku, protože včera ve čtvrtém tréninku jsem měl velmi konzistentní tempo. Doufám, že v dalších závodech budeme mít více štěstí. Jsem si jistý, že dříve nebo později bude štěstí na naší straně a my můžeme dosáhnout výsledků, které si zasloužíme.“
 


Další články sekce MotoGP