KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Ducati jsou silnější než Yamahy

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol Media
Márquez: Ducati jsou silnější než Yamahy
25.09.2021
 

Marc Márquez komentoval aktuální výkony svých hlavních konkurentů v královské kubatuře MotoGP.


Zatímco v předcházejících sezonách královské kubatury MotoGP platil Marc Márquez a tovární motocykl Repsol Honda za jasného favorita, v letošním roce mnohem častěji o vítězství bojují jezdci na motocyklech Ducati a Yamaha.

Toho si je Marc dobře vědom a dodává, že bohužel letošní Honda v některých oblastech na konkurenci ztrácí. Zároveň ale Marc dodává, že z jeho pohledu je Ducati celkově rychlejší než konkurenční Yamahy.

„Výjezd ze zatáček a akcelerace je aktuálně oblast, na které musíme nejvíce zapracovat. Ono to spolu v podstatě souvisí, když jste dobří na výjezdu ze zatáček, ovlivní to i vaši akceleraci. Díky tomu také můžete do následující zatáčky dříve brzdit a nemusíte tak namáhat přední kolo. Když jsem jel za Bastianinim, bylo až neuvěřitelné, jak neuvěřitelně brzdil, zastavil motorku, projel zatáčku a vystřelil znovu jako raketa. Yamahy mají trošku jiný styl, ale já osobně si myslím, že Ducati je nyní konkurenceschopnější než Yamahy. U Yamahy dělá velký rozdíl Quartararo, který je neuvěřitelně rychlý,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP