KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Jsem rád, že jsem zpět

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol
Márquez: Jsem rád, že jsem zpět
22.04.2021
 

Marc Márquez prohlásil, že by se jen velmi těžko vyrovnával s tím, kdyby musel kvůli zranění ukončit závodnickou kariéru.


Marc Márquez o minulém víkendu v portugalském Portimau zažil svůj comeback poté, co kvůli komplikovanému zranění ruky absolvoval téměř roční pauzu od závodění. I když zotavení z tohoto zranění a návrat do formy nebyl rozhodně snadný, Marc dle svého vyjádření konec kariéry nezvažoval.

Již v průběhu letošní zimní přestávky kolovaly spekulace o tom, zda se Márquez vůbec ještě dokáže za řídítka závodního motocyklu vrátit, ale jak on sám nyní prohlásil, konec závodní kariéry si rozhodně nepřipouštěl.

„Rozhodně bych se těžko vyrovnával s tím, kdybych musel moji kariéru ukončit kvůli zranění. To by podle mého názoru nechtěl žádný jezdec. Ideální moment pro ukončení kariéry je, když sám jezdec skončit chce, nikoliv když ho k tomu donutí zranění. Samozřejmě žádný závodník nechce odcházet ani proto, že na něj na startovním roštu nezbylo volné místo. Je ale pravdou, že kdyby to moje tělo nezvládlo, musel bych to akceptovat. Proto jsem rád, že se mi to podařilo a nyní jsem zpět na motorce a užívám si to,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP