KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. dubna do 25. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Márquez: Zmrazil bych i smlouvy

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Honda
Márquez: Zmrazil bych i smlouvy
30.04.2020
 

Marc Márquez navrhuje stejně jako vývoj motocyklů zmrazit i smlouvy jezdců tak, aby současná situace neznevýhodnila samotné jezdce.


Pro řadu jezdců, kterým končí aktuální smlouva na konci letošního roku, si nyní musí dělat starosti nad svou budoucností. Standardně totiž jezdci mohou pomoci dobrými výsledky v průběhu první poloviny sezony k získání lepšího angažmá na rok následující. Tento scénář ale letos nehrozí…

Jak nyní navrhl Marc Márquez, je zde i varianta toho, že by se smlouvy jezdců zamrazily podobně, jako vývoj motocyklů. V takovém případě by smlouvy, které platily pouze letos, byly platné i v příštím roce.

„Situace je komplikovaná, já již obnovil smlouvu, ale je zde spousta dalších jezdců, kteří ještě nemají podepsanou smlouvu na 2021 a musejí si své místo v napříč kubaturami MotoGP, Moto2 i Moto3 zasloužit, mezi nimi je i můj bratr. Když jsme zmrazili vývoj motocyklů abychom týmům ušetřily rozpočty, které budou ovlivněné pandemií, proč neuděláme to stejné s kontrakty jezdců? Pak by se vše chovalo tak, jako by letošní rok vůbec nebyl. Tyto věci ale nejsou pod mojí kontrolou,“ řekl Marc Márquez.


Další články sekce MotoGP