KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Max Biaggi mezi legendy MotoGP

Foto: Honda
Max Biaggi mezi legendy MotoGP
21.01.2020
 

V rámci italské Grand Prix bude mezi legendy MotoGP uveden domácí závodník Max Buaggi.


Italský závodník let minulých Max Biaggi bude uveden do síně slávy MotoGP Legends.

Max Biaggi se poprvé představil v Grand Prix ve třídě 250cc v roce 1991. Hned v následující sezoně Ital získal první vítězství (GP RSA). O dva roky později se poprvé stal šampiónem a dalších pár let poté zcela ovládl kategorii 250cc, když se stal šampiónem v letech 1994, 1995, 1996 a 1997. Následně se přesunul do kategorie MotoGP, kde ihned získal první vítězství a celkově skončil druhý. Od svého debutu v královské třídě v roce 1998 až do svého odchodu v roce 2005, získal Biaggi 13 vítězství a třikrát skončil celkově druhý a třikrát celkově třetí. Když opustil závody Grand Prix, tak se Biaggi přestěhoval do WorldSBK, kde získal dva tituly Mistra světa (2010 a 2012). Aktuálně je Max Biaggi zpět v paddocku GP, kde vede Sterilgarda Max Racing Team.

Max Biaggi
„Je mi ctí stát se legendou MotoGP a vím, že moje jméno tam bude navždy spolu s dalšími důležitými závodníky, jako jsou Agostini, Aspar, Nieto, Sheene... Jsem rád, že si na můj závodní odkaz bude vždy vzpomínat a to je skvělý pocit. Všechny ty roky tvrdé práce dostanou uznání. Chtěl bych poděkovat všem, kteří rozhodli udělení této pocty.“

Aktuální seznam členů MotoGP Legends: Giacomo Agostini, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, Kenny Roberts Jr, Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees, Carlo Ubbiali, Alex Crivillé, Franco Uncini, Marco Lucchinelli, Randy Mamola, Kork Ballington, Dani Pedrosa, Stefan Dörflinger, Jorge Martinez a Nicky Hayden.
 


Další články sekce MotoGP