KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. dubna do 25. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Meregalli: Jorgemu nemáme co nabídnout

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Meregalli: Jorgemu nemáme co nabídnout
23.05.2020
 

Massimo Meregalli přiznal, že start Jorge Lorenza na divokou kartu letos nebude možný a doufá ve změnu situace pro rok 2021.


Jorge Lorenzo v průběhu letošní zimní přestávky zastával u továrního týmu Yamahy roli oficiálního testovacího jezdce. Zároveň Jorge ještě před plánovaným startem letošní sezony oznámil, že do domácí Grand Prix v Barceloně by chtěl nastoupit na divokou kartu.

Tento plán se ale Jorgemu značně zkomplikoval aktuálním vývojem situace, kdy sezona ještě nezačala a bude velmi pravděpodobně restartována až 19. července. Zároveň ale Dorna rozhodla, že do letošní zkrácené sezony nebudou udělovány divoké karty, takže Jorge s tímto plánem bude muset vyčkat. 

„Máme zde jezdce na divokou kartu, ale bohužel ho v letošní sezoně nemůžeme nasadit. Zároveň jsme plánovali nějaké další testy, ale ani ty nebude s ohledem na aktuální situaci možné realizovat. Mrzí mne to, že Jorgemu nemáme aktuálně co nabídnout. Věřím, že v příštím roce se situace změní a Jorge bude moci na divokou kartu vyjet do některé z Grand Prix,“ řekl manažer týmu Yamaha pan Massimo Meregalli


Další články sekce MotoGP