KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Meregalli: Letos jsme cíle nedosáhli

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Meregalli: Letos jsme cíle nedosáhli
13.12.2020
 

Massimo Meregalli hodnotil průběh letošní sezony MotoGP z pohledu továrního týmu Yamahy.


Manažer továrního týmu Yamahy, pan Massimo Meregalli, není dle svých slov s průběhem letošní sezony královské kubatury MotoGP zrovna dvakrát spokojený. Jak tento zkušený Ital prohlásil, ohodnotil by ji 6,5 body z 10.

Do příští sezony ale Meregalli vyhlíží pozitivně a věří, že se v týmu dobře usadí Fabio Quartararo, od kterého si slibuje pozitivní výsledky. Zároveň také Meregalli doufá, že v příštím roce bude možnost mnohem více testovat. 

„Kdybych měl letošní sezonu ohodnotit body, řekl bych, že jsme dosáhli tak na 6,5 z 10. Podařilo se nám dosáhnout dobrých výsledků, ale na náš hlavní cíl jsme nedosáhli. Z našeho pohledu to byla hodně náročná sezona. Dobře jsme odstartovali, ale chyběla nám vyrovnanost a v druhé polovině nás trápila řada problémů. Příští rok pro nás bude šance, do týmu přijde Fabio a budeme mít dva mladé a rychlé jezdce. Musíme se pokusit jim dát takové podmínky, aby byli rychlí a zároveň zajížděli vyrovnané výsledky. Také doufám, že pokud bude pandemie ustupovat, budeme schopni Cala Crutchlowa zapojit do intenzivního testovacího programu,“ řekl Massimo Meregalli


Další články sekce MotoGP