KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Meregalli: Rossi našel cestu

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Yamaha
Meregalli: Rossi našel cestu
08.08.2020
 

Manažer továrního týmu Monster Yamaha hovořil na téma pokroku Valentina Rossiho při druhém víkendu v Jerezu.


Valentino Rossi při druhém závodním víkendu v Jerezu dramaticky upravil nastavení svého motocyklu, což následně také zafungovalo a Rossi se po více než roce postavil opět na pódium. Nyní tyto kroky z Jerezu komentoval i manažer továrního týmu Yamaha, pan Massimo Meregalli.

„Valentino v Jerezu použil dva roky staré nastavení a okamžitě potvrdil, že se na motorce cítí mnohem lépe. To, co předvedl v Jerezu, bylo neuvěřitelné. Odjel dvacet pět kol v podmínkách, kdy měl vzduch čtyřicet a trať šedesát stupňů, a to vše v 41 letech. Po samotném závodě jsem viděl mnohem mladší jezdce, kteří byli více vyčerpaní než Valentino,“ řekl Massimo Meregalli.

Poté pokračoval slovy: „Uvidíme, jak se mu bude dařit v Brně a Rakousku, ale jsem optimistický. Neobjevili jsme nic nového, šlo o vyvážení motorky, které jsme přestali používat před dvěma roky, protože bylo příliš agresivní k zadní pneumatice. Nyní ale máme jiné pneumatiky a také motor, který je k pneumatikám šetrnější. Právě díky tomu Valentino říkal, že opět může ovládat motorku tak, jak potřebuje.“


Další články sekce MotoGP