KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michelin: Pneumatiky již byly na cestě

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Michelin
Michelin: Pneumatiky již byly na cestě
29.01.2021
 

Závodní ředitel Michelinu komentoval komplikace vzniklé zrušením testu v Malajsii a přidáním testů i závodního víkendu v Kataru.


Se zrušením předsezónních testů na malajském okruhu Sepang International Circuit vznikly také nemalé logistické komplikace, a to především výhradnímu dodavateli pneumatik do MotoGP – společnost Michelin.

Jak nyní prozradil závodní ředitel Michelinu pro MotoGP, pan Piero Taramasso, kontejner s pneumatikami již byl vypraven na cestu do Malajsie. Nakonec se jej ale podařilo v polovině cesty vyslat zpět a zároveň potvrdil, že Michelin dokáže zabezpečit dostatek pneumatik jak pro katarské testy, tak i pro dvě Grand Prix, které se na okruhu Losail pojedou.

„Když jsme s týmy i Dornou jednali o zrušení toho testu a přidání závodů v Kataru, znamenalo to pro náš program zásadní změnu, protože v Kataru bude potřeba mnohem více pneumatik, než jsme očekávali. Potřebovali jsme pár hodin na to, abychom ověřili naše kapacity, ale naštěstí pro nás tato změna nebude problémem. V té chvíli již byl jeden kontejner s pneumatikami na cestě do Malajsie, ale podařilo se nám jej v půli cesty zastavit. Běžně pro tři dny testování vozíme okolo 2000 kusů pneumatik a lodí ta přeprava zabere 5 až 6 týdnů. Důležité je, že pro Katar dokážeme garantovat potřebný objem pneumatik a jezdci tím nebudou nijak omezeni,“ řekl Piero Taramasso.


Další články sekce MotoGP