KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mike Leitner: udělali jsme další krok vpřed

Foto: KTM
Mike Leitner: udělali jsme další krok vpřed
15.02.2020
 

Boss továrního týmu KTM vidí velký pokrok ve vývoji stroje KTM RC16, který jeho jezdci potvrdili během testování v Sepangu.


Pouhé tři desetiny ztráty na nejrychlejšího a dva jezdci v top ten. To je výsledek testování MotoGP v Sepangu pro tovární formaci rakouské KTM. Pol Espargaro na sedmém místě, Dani Pedrosa na devátém a z dvanáctého místa vše jistí Miguel Oliveira. To vše naznačuje, že nový stroj KTM RC16 a práce na jeho vývoji, jsou velkým motivačním povzbuzením pro celý tým.

Mike Leitner, manažer Red Bull KTM Teamu
„Po šesti dnech můžeme být spokojeni s plněním našeho testovacího programu, který se liší od minulého roku. Měli jsme ovšem také nápady, které jsme kvůli dešti nemohli vyzkoušet. Znamenalo to, že jsme měli docela hodně práce, kterou jsme v Sepangu chtěli udělat. Test byl tedy opravdu důležitý a nezbytný. Zpětná vazba jezdců byla dobrá. Na této motorce pracují v továrně opravdu tvrdě, včetně celého testovacího týmu. Tuto zimu odvedli skvělou práci. Potvrdili jsme myšlenky a bylo příjemné vidět, že z dlouhodobého hlediska jsme docela silní. Zajížděli jsme rychlá kola a viděli jsme, že byl udělán další krok vpřed. Jezdci měli hodně práce. V týmu máme dva nováčky, ale Brad i Iker si vedli velmi dobře. Najezdili spoustu kol a získali další znalosti v otázce stylu jízdy v MotoGP. Pol, Miguel a Dani museli také najezdit hodně kol, často byli na dráze a prošli velkým seznamem prací. Zůstali soustředěni a celí test v jejich podání proběhl ve velkém stylu. Malé detaily dělají rozdíl, osmnáct jezdců je v jedné sekundě, takže víme, že sezona bude těžká a velmi vyrovnaná. Pojďme nyní do Kataru a uvidíme, jak to tam pro nás bude vypadat.“
 


Další články sekce MotoGP