KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Miller: Šampionát bez Marca bude napínavý

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Pramac
Miller: Šampionát bez Marca bude napínavý
20.09.2020
 

Jack Miller přiznává, že díky absenci Marca Márqueze bude letošní šampionát jedním z nejnapínavějších v posledních letech.


Úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP Marc Márquez se zranil hned v úvodním závodním víkendu letošní sezony na španělském okruhu Jerez de la Frontera a dlouhou absencí způsobenou následnou rekonvalescencí je definitivně vyřazen z letošního boje o mistrovský titul.

Tuto skutečnost vnímá řada dalších závodníků jako velkou příležitost, protože právě v dobách, kdy Marc vládl, se v MotoGP bojovalo v podstatě pouze o druhé místo v šampionátu. Jedním z těchto jezdců je i Australan Jack Miller. 

„Myslím si, že letošní šampionát, kdy nejede Marc, bude napínavý až do posledního závodu sezony. To jsme věděli všichni ve chvíli, kdy se Marc zranil. Nyní se blíží polovina letošní sezony, takže musíme udělat maximum, abychom minimalizovali všechny potenciální chyby a neustále sbírali co nejvíce bodů. Zároveň ale nesmíme být moc konzervativní. Musíme se stále pokoušet bojovat o pódiová umístění i vítězství,“ řekl Jack Miller.


Další články sekce MotoGP