KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Miller si poprvé sedl na KTM RC-16

Foto: KTM
Miller si poprvé sedl na KTM RC-16
11.11.2022
 

Australan Jack Miller v úterý poprvé testoval stroj MotoGP rakouského výrobce KTM.


Red Bull KTM Factory Racing sotva stačil nechat zaschnout Prosecco z poslední Grand Prix sezony MotoGP 2022 na okruhu Ricardo Tormo ve Valencii a již před ním byl první test s výhledem na kampaň 2023, který se uskutečnil necelých 48 hodin poté, co tým slavil 2. a 5. místo ve Španělsku a 2. místo v šampionátu týmů. Při prvním testu na sezonu 2023 jsme viděli novou posilu Jacka Millera, který poprvé kroužil na stroji KTM RC16 2023, zatímco Brad Binder se pustil do práce na nejnovější specifikaci. Sluníčko požehnalo valencijskému areálu již pátý den v řadě a zajistilo stabilní a slušné podmínky pro více než sedm hodin a téměř stovku najetých kol na čtyřkilometrové trati.
Brad Binder pracoval se třemi konfiguracemi KTM RC16 a prostřednictvím nápadů a komponentů, které by mohly být součástí balíčku 2023 do příštího únorového testu MotoGP v Malajsii. Jihoafričan zajel při pokusu o letmé kolo čas 1:30,4, který byl jen o několik desetin lepší než jeho čas během sobotní druhé kvalifikace. Zároveň dal velký "palec nahoru" nejnovější generaci podvozku RC16.
Bindera v boxech doplnil nový týmový kolega Jack Miller. Majitel sedmi umístění na stupních vítězů a jednoho vítězství v roce 2022 se vracel do barev Red Bull KTM poprvé od roku 2014, kdy s týmem Akiho Aja bojoval o titul mistra světa Moto3. Australan je nyní osm sezon veteránem premiérové třídy a s KTM RC16 se sžíval, když svou práci na okruhu skončil jako jeden z posledních a od nejrychlejšího kola dne ho dělilo pouhých sedm desetin sekundy.

Brad Binder
„Dnešek byl v pohodě. Samozřejmě jsme měli co zkoušet s novým motocyklem a novým aerodynamickým systémem. Získali jsme opravdu dobré informace, které nás čekají po sezóně. Měl jsem další nový podvozek a v některých ohledech byl stokrát lepší než ten, který jsem používal o víkendu, ale byly tam i body, na kterých bylo třeba zapracovat To je ale testování Mohu říci, že jsme na tom mnohem lépe. Jsem opravdu vděčný svému týmu, protože celý rok tvrdě pracoval a dnes jsme opět měli o čem přemýšlet a s čím experimentovat. Teď to kluci v továrně mohou dát dohromady a uvidíme, jestli v Sepangu uděláme další kroky.“

Jack Miller
Je smluvně vázaný s továrnou Ducati, proto se nemůže do konce roku vyjadřovat na práci u KTM.
 


Další články sekce MotoGP