KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Morbidelliho oficiálně v továrním týmu

Foto: Yamaha
Morbidelliho oficiálně v továrním týmu
16.09.2021
 

To, o čem se psalo již několik týdnů, dnes vstoupilo oficiálně v platnost – Ital Franco Morbidelli od tohoto víkendu pojede minimálně do konce sezony 2023 v továrním týmu Yamahy.


Společnost Yamaha Motor Co., Ltd. s velkým potěšením potvrzuje Franca Morbidelliho jako jezdce týmu Yamaha Factory Racing MotoGP pro zbývající závody v roce 2021 a pro sezóny 2022 a 2023. Ital se po zranění vrátí na velmi očekávanou pozici při své premiéře s týmem Monster Energy Yamaha MotoGP již tento víkend na Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini.

Franco Morbidelli
„Mám velkou radost z toho, že mě čeká tento víkend a tato velmi očekávaná nová kapitola s týmem Factory Yamaha. Snažil jsem se co nejlépe zregenerovat pro závěrečnou fázi tohoto šampionátu. Chtěl jsem svůj návrat uskutečnit na trati, kterou dobře znám, a na kterou mám skvělé vzpomínky, tedy jako je Misano. Těším se, až naskočím na motorku a začnu svou cestu s týmem Monster Energy Yamaha MotoGP. Samozřejmě potřebuji a chci poděkovat všem lidem, kteří se o to zasloužili, počínaje Ito-sanem, Linem, Maio, Sumi-sanem, akademií VR46 Riders Academy a všemi dalšími lidmi, kteří tuto spolupráci umožnili.“

Lin Jarvis – generální ředitel Yamaha Motor Racing
„Především chceme poděkovat týmu PETRONAS Yamaha SRT za to, že Frankymu umožnil splnit si svůj sen a předčasně mu umožnil přestoupit do továrního týmu. Původně jsme plánovali, že Franky postoupí až od roku 2022, ale po náhlé změně jezdecké sestavy v polovině sezony jsme měli možnost nechat ho přestoupit dříve.
Za druhé bych chtěl Frankyho srdečně přivítat. Je to výjimečný talent. Ten se ještě více zvýraznil v loňském roce, kdy si na satelitní Yamaze zajistil druhé místo v šampionátu a dosáhl pěti pódií a tří vítězství. To ukazuje, jaký je to jezdec: odhodlaný vytěžit z YZR-M1 to nejlepší za všech okolností.
Jsme samozřejmě nadšeni, že se Franky vrátí do paddocku a že je natolik v pořádku, že může znovu začít závodit. Svou formu bude muset nacházet postupně, v souladu s tím, jak se bude zlepšovat jeho fyzická kondice, protože se stále zotavuje. Zbytek roku 2021 využijeme k tomu, aby se usadil v týmu a cítil se na motorce pohodlně.
Naše plány pro roky 2022 a 2023 jsme již uzavřeli, Franky dostane plnou tovární podporu od společnosti Yamaha Motor Company. Jsme si jisti, že klidný a zkušený jezdec, jako je Franky, posílí tým Yamaha Factory Racing MotoGP a v budoucnu se bude těšit z velkých úspěchů.“

 


Další články sekce MotoGP