KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MotoGP do Saudské Arábie?

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Qiddiya
MotoGP do Saudské Arábie?
21.03.2021
 

V Saudské Arábii vzniká nový okruh a místní federace má velké ambice - pořádat již v roce 2024 závody MS silničních motocyklů.


Šampionát Mistrovství světa silničních motocyklů má po řadu let jedinou zastávku na blízkém východě na katarském okruhu Losail, to by se ale již od roku 2024 mohlo změnit. Dle nejnovějších informací má totiž o pořádání závodů Grand Prix enormní zájem také Saudská Arábie.
V Saudské Arábii se již jezdí například Rally Dakar nebo šampionát elektrických formulí FormuleE. Nyní by měla být dalším krokem výstavba nové závodní trati, která by měla umožnit pořádání závodů MotoGP již v roce 2024.

„Chceme přivést do naší země většinu nejvýznamnějších motoristických šampionátů a musím říct, že právě MotoGP je snad nejvíce sledováno našimi občany. Stavíme městečko motorsportu v Qiddiya, kde by mělo být více než deset tratí pro rally, crosscountry, rallycross nebo motokros. Zde bychom chtěli vybudovat i závodní okruh, kde bychom chtěli pořádat MotoGP. Jsou to velmi vzrušující závody,“ řekl prezident místní federace pro motorsport - princ Khalid bin Sultan Al Faisal Al Saud.


Další články sekce MotoGP