KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Na RNF Aprilia čeká první evropský závod

Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team
Na RNF Aprilia čeká první evropský závod
28.04.2023
 

Satelitní tým italské Aprilie je před nadcházejícím víkendem v Jerezu pln očekávání.


Po bohatém úvodu sezony 2023 v Portugalsku, Argentině a nedávno v texaském Austinu se tento víkend vrací mistrovství světa MotoGP do Evropy, kde se pojede jedna z klasik v kalendáři. Tým CryptoDATA RNF MotoGP se o tomto víkendu těší na Circuito de Jerez - Angel Nieto, kde se pojede Velká cena Španělska, jedno ze tří domácích kol pro jezdce týmu Raula Fernandeze.
Po silném dohánění ztrát ve sprintu i v hlavním závodě Grand Prix Ameriky v minulém závodě Miguel Oliveira předvedl silný návrat poté, co byl nucen vynechat druhé kolo ročníku 2023. Startoval z 15. pozice, ve sprintu skončil osmý a v nedělním závodě na plnou délku obsadil působivé páté místo a celkem nasbíral 13 bodů do světového šampionátu. Tento víkend portugalská hvězda doufá, že bude pokračovat ve svém pokroku v sedle Aprilie RS-GP a že s lepší startovní pozicí udělá podobné kroky vpřed.
Zároveň se domů vrací Raul Fernandez. Mladý jezdec z hlavního města Španělska Madridu se v poslední době cítí se svou RS-GP stále lépe a lépe. Před něco málo více než týdnem byl připraven získat slušné body v hlavním závodě na okruhu Circuit of the Americas, ale bohužel se musel vrátit do boxů s technickým problémem, což ho donutilo k předčasnému odstoupení. Na domácí půdě chce dvaadvacetiletý jezdec tento víkend ztracené body dohnat.

Miguel Oliveira
„Po Austinu, což byla trať, která je pro mě obtížná, si věřím. Po návratu po zranění bylo příjemné získat nějaké body. Cíl pro Jerez zůstane stejný, pokračovat v této linii v získávání bodů v obou závodech. Doufejme, že se nám podaří udělat další krok vpřed, pokud jde o rychlost a zlepšení kvalifikace. Těším se, až s Aprilií objevíme Jerez. Jsem velmi motivován.“

Raul Fernandez
„Jerez je pro mě velmi důležitá trať. Samozřejmě je to vždycky něco výjimečného mít závod ve Španělsku, mé rodné zemi, před našimi fanoušky. Budu se snažit získat v sedle Aprilie RS-GP dobrý pocit, jako jsem měl naposledy v Texasu, a doufám, že budu mít trochu více štěstí a vyhnou se mi problémy. Pokusíme se ze sebe vydat to nejlepší. Myslím, že máme potenciál a krůček po krůčku se blížíme ke špičce, ale myslím, že teď je čas na nějaké výsledky, abychom potvrdili, že tam můžeme být.“
 


Další články sekce MotoGP